До Харківщини з’їхалися юні пластуни з усієї країни

23 Липня 2018

До Харківщини з’їхалися юні пластуни з усієї країни. Усього майже півтори сотні дітей та їхніх вихователів. Розташувалися на берегу водосховища,  неподалік Старого Салтова. Десятиденний табір присвятили вивченню історії України. Тож, і назвали його відповідно «Літопис рідної землі».

16-тирічна Софія досвідчена пластунка. Знає, як розгорнути намет та зробити так, аби не заважали дощі та комарі.

Софія пластунка зі стажем

Каримати настилаються один на один для того, щоб ні бугорців, ні трави, нічого. Зверху настилається спальник і це завжди робить землю м’якішою. Є москітна сітка і тому дівчатам дуже зручно. На день вони залишають і воно провітрюється. А на ніч, вони закриваються і виходить, що нічого нема.

Досвідом дівчина ділиться з зовсім юними пластунами. А їх нині на Харківщині  зібралося майже півтори сотні.  На базі відпочинку біля водосховища, неподалік Старого Салтова, проходить всеукраїнський десятиденний табір «Літопис рідної землі». Збори присвячені вивченню історії.

Марія Довганик співорганізатор табору «Літопис рідної землі» 

Наша вся метода полягає в тому, що діти вивчають історію, завдяки грі. Вони багато граються в квести, багато майструють. Ми з дітками обов’язково майструємо  накидки, щити, списи, луки. Тобто, всі ці цікаві історичні речі, які вводять їх в той час, в ту епоху.

Не тільки вивчають історію, а і навчаються бути самостійними. Так, про юних учасників руху говорять виховники. У наметах можуть проживати діти, яким виповнилося одинадцять років. Та через дощову погоду старші діти  проживають переважно у  корпусі зі зручностями разом з молодшими.

Наталія Житлова комендант та співорганізатор табору

Наводять в своїх кімнатах порядок і це називається у нас «Пояс чистоти», коли виховними проходять, дивляться, якщо щось там не так, то допомагають навести лад. В чому плюс наведення порядку, бо діти мають самостійно то зробити. В якийсь момент мама може не витримати і допомогти. Тут ж наполегливо очікуємо, коли то все  станеться.

Організатори кажуть, подібні табори проводять регулярно та на Харківщині вперше.

Марія Довганик співорганізатор табору «Літопис рідної землі» 

Ми подорожуємо по цілій країні. Наш табір відбувається і в Франківській області, і ми одного разу і на море їхали в Одеську область, і у Львівску область. А цього року, вирішили, що це буде знаково, в цей час, під час війни, нам буде дуже добре поїхати на наші Східні рубежі.

Пластунський рух має понад сторічну історію. Та нині переживає справжнє відродження, говорять його активісти. На Харківщині стати пластунами, прагнуть настільки багато дітей, що для усіх не вистачає виховників .

Ірина Маркевич пластунка Харківської станиці 

Цей рух дуже є популярний, хоча ми нічого не робимо навмисно для того, щоб його популяризувати. Жодних піар-акцій або спеціальної якоїсь реклами. У нас і так більше дітей хочуть пластувати, ніж ми можемо прийняти на сьогодні, на жаль, бо нам дуже не вистачає виховників.

Усіляку  підтримку пластунському руху на Харківщині надає обласна адміністрація. От і загальнонаціональні збори неподалік Старого Салтова не залишились поза увагою влади. Адміністрація надала автобуси для перевезення дітей з вокзалу до Старого Салтова. Після чого  заступник губернатора області Анатолій Бабічев завітав до табору, аби безпосередньо поспілкуватися з юними пластунами.

Анатолій Бабічев заступник голови Харківської облдержадміністрації 

Сьогодні найбільш яскравим є рух саме пластунів, тому і Юлія Світлична, і вся команда обласної адміністрації, сьогодні працює над тим, що, чим більше буде дітей, які до певного руху будуть мати відношення, тим краще буде для розвитку особистості кожної дитини і для розвитку нашої області в майбутньому.

За словами Анатолія Бабічева, Харківська пластунська організація постійно поповнюється новими активістами. Нині, вона налічує близько 150-ти пластунів.

Ольга Шевченко, Дмитро Позняков