До 10-ти років позбавлення волі може отримати Ерванд Алексанян

21 Січня 2020

До 10-ти років позбавлення волі  може отримати Ерванд Алексанян, який підпалив двері облдержадміністрації і вимагав облаштувати дорогу в його селі.

Наприкінці грудня Ерванд Алексанян підпалив двері облдержадміністрації. Чоловік розповів, що вдався до протиправних дій, бо інакше не міг потрапити на прийом до голови області Олексія Кучера  та розповісти про проблеми  села Зауддя, де мешкає його родина. Невеличке село у Чугуївському районі пов’язує з зовнішнім світом одна єдина дорога. Та й її буквально знищили  вантажівки газовидобувної компанії, яка розташована неподалік.

Ерванд Алексанян

Эта дорога, 2 километра дороги от села до школы, дети ходят десятилетние, девочки, в абсолютной темноте. Школьный автобус не ходит. Начальнику сельсовета написали, что дорога негодная, чтоб ходил автобус. Освещения нет. Дорога – то, что было, хоть что-то, разбили.

До Зауддя не можуть доїхати і карети швидкої. У Ерванда п’ятирічний син, хворий на бронхіальну астму, і для чоловіка вкрай важливо, щоб його дитина могла завжди і своєчасно отримати медичну допомогу. Та це не є виправданням для правопорушення, яке вчинив чоловік. Після  підпалу на нього  завели кримінальну справу. Водночас почали ремонтувати  дорогу. Та навіть під час ремонтних робіт нею продовжували курсувати вантажівки, буквально перемішуючи свіжепокладений асфальт з багнюкою. На це обурений Алексанян відреагував емоційним зверненням і навіть вдався до погроз.

Ерванд Алексанян

Этот пост посвящяется лично Кучеру, который обещал решить проблему и не решил. Я обещал, что спалю ваши газовые установки? –Обещал. Так держитесь, господа. Я сейчас еду и буду палить.

До оприлюднення цього відеозапису стосовно Ерванда Алексаняна  було порушено  два кримінальних провадження – за хуліганство та погрози або насильство щодо працівника правоохоронного органу. Чоловікові повідомили про підозру і обрали запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Через два дні після  погрози спалити техніку  Алексаняна знову затримали.  Цього разу суд  обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком  60 діб з можливістю внести заставу  в розмірі 168 тисяч гривень.

Максим  Сагун, прокурор

У разі звільнення його з під варти буде продовжувати свій злочинний задум до кінця, з метою виконання його вимог, які він вважає законними.

На засіданні Алексанян не визнав провини. Чоловік впевнений у правильності власних дій.

Ерванд Алексанян

У меня другого выхода нет, как палить их и еще что-нибудь. В тот момент, когда моему ребенку нужен ингалятор, чтоб подышать, я не понимаю о чем речь, я буду их давить.

На підтримку підозрюваного  до суду прийшли його односельці. Говорять – їм шкода чоловіка, бо якби не він,  дороги б до Зауддя  не було.

Наталія Ревуцька, мешканка села Зауддя

Никто бы ничего не делал. Поговорили бы, может, грейдером бы счистили и сказали б «до свидания».

Максимальне покарання за трьома статтями, інкримінованими Алексаняну, передбачає до 10 років позбавлення волі.

Ольга Шевченко.