Дія підвищених тарифів у харківському метро, трамваях та тролейбусах призупинена

19 Лютого 2019

Дія підвищених тарифів у харківському метро, трамваях та тролейбусах призупинена. Таке рішення виніс сьогодні Харківський окружний адміністративний суд. До розгляду позову Харківського антикорупційного центру по суті містяни мають їздити за старими розцінками – по чотири та п’ять гривень.

Сьогодні Харківський окружний адміністративний суд почав розглядати позов громадських активістів щодо підвищення тарифів у комунальному електротранспорті. За кілька годин до початку засідання будівлю суду пікетували представники профспілок – робітники харківських трамвайних, тролейбусних депо та метрополітену. Розрізнити їх можна було за кольором жилетів – відповідно – зеленого та червоного. На акцію, яка тривала протягом робочого дня, кілька десятків людей завезли чотири тролейбуси.

Хотят вернуть тарифы старые, а если вернут опять, задолженность по зарплате вырастет, сейчас более-менее выровняли. – Какая у вас задолженность была? – Нуу… неприятная, конечно.

Під стояння мітингарів розпочався розгляд позову до міськвиконкому. Члени Харківського антикорупційного центру обґрунтовують його тим, що під час ухвалення рішення не була дотримана процедура. Крім того, розпорядження підписав не міський голова, а секретар міськради, що є порушенням Закону про місцеве самоврядування.

Ігор Черняк, позивач, член Харківського антикорупційного центру

Очевидно, що це рішення підписано не Харківським міським головою, а іншим суб’єктом. Розпорядження про подяки міського голови підтверджують, що в цей день Кернес виконував свої обов’язки та був єдиною уповноваженою особою, яка могла підписати цей нормативно-правовий акт.

Відповідачі по справі кажуть – міський голова мав всі підстави не підписувати рішення про підвищення тарифів.

Костянтин Прокоп’єв, заступник директора юридичного департаменту Харківської міськради

Щодо підписання рішення Новаком – згідно з рішенням змінено тривалість роботи міського голови – 6 лютого з 9 до 13 години.

Що заважало того дня працювати міському голові – представники виконкому не пояснили. Однак наполягали, що громадська організація як юридична особа не має права представляти інтереси громади у суді як така, що не користується громадським транспортом. Суддя вислухала доводи сторін та оголосила рішення.

Олена Шляхова, суддя Харківського окружного адміністративного суду

Зупинити дію рішення міськвиконкому про встановлення тарифів до рішення справи по суті у даній адміністративній справі.

Таке ж рішення інший суддя ухвалив з приводу тарифів на проїзд у метрополітені.

Дмитро Булах, голова Харківського антикорупційного центру

Загалом ми вважаємо, що без прозорого аудиту та покращення послуги казати про підвищення тарифів недоречно – це покласти свої проблеми на голову харків’ян та їх гаманці.

Таким чином, вже з двадцятого лютого харків’яни зможуть їздити у трамваях, тролейбусах та метро за старими тарифами. Принаймні до іншої ухвали суду. Розгляд справи по суті має відбутися за тиждень.

 Оксана Кириченко, Дмитро Поздняков.