Діти з інвалідністю не отримують медичну допомогу без наявності аналізу на Covid

29 Серпня 2020

Без негативного тесту на Covid – до стаціонару не потрапити. Сім’я з Харківщини не може відправити прийомних дітей на щорічне медичне обстеження. Лікарі говорять, що для цього необхідно пройти тест на коронавірус.

Перший прийомний син Рома до родини Терещенків потрапив ще у 2007 році. Згодом подружжя вирішило взяти на виховання ще двох – Арсенія та Настю. Батько прийомних дітей каже, з дитбудинку малечу забрали з серйозними захворюваннями.

Олександр Терещенко, батько прийомних дітей

На сьогоднішній день ми займаємося реабілітацією діток, у зв’язку з тим, що вони є інвалідами, там є певні захворювання, які потребують систематичного обстеження. Не амбулаторного, а стаціонарного, коли вони певний період часу мають бути під наглядом лікарів.

Щоб пройти необхідні обстеження сім’я Терещенків приїхала до Харківського інституту охорони здоров’я дітей та підлітків. У приймальному відділені батькові дають медичні картки дітей та повідомляють, що без довідки про негативний результат на Covid дітей на обстеження прийняти не зможуть. Пропонують пройти амбулаторне обстеження.

Без цього обстеження зараз не приймають у стаціонар. Ви повинні принести вже результати, де написано, що негативна реакція на Covid. Ви  маєте здати цей аналіз і принести вже результат. Не просто довідка, що ви його здали, а результат, щоб він був негативний, звичайно.

Лікарі кажуть, що допомогти в цій ситуації нічим не можуть, адже мають наказ від Міністерства охорони здоров’я. Додають, що й самі працівники медзакладів, виходячи з відпусток, мають теж принести довідку про негативний результат на Covid. Їх медики робили за власні гроші в приватних лабораторіях.

– Є постанова, але механізм, за яким дитина може бути обстежена не продуманий?

– Також як і ми, співробітники, ми обстежуємося за власний кошт.

Олена Носова, головний лікар інституту охорони здоров’я дітей та підлітків НАМНУ 

По всіх стаціонарах тільки пацієнти й батьки, які перебувають по догляду за дитиною, якщо це необхідно, обов’язково поступити з негативними тестами імуноферментного аналізу імуноглобулін М і G. Для стаціонару –  імуноглобулін М.

Олександр Терещенко каже, що згідно з Конституцією України, держава повинна надати цим дітям безкоштовне лікування. Натомість аби зробити необхідні тести родина має заплатити понад тисячу гривень. Та й для того, щоб їх зробити сім’я, яка мешкає в Мерефі, повинна приїхати до Харкова. Нині ж малеча пройшла лише амбулаторне обстеження, а лікарі надали деякі рекомендації для подальшого лікування. Проте Олександр говорить, що дітям, які мають інвалідність та проблеми зі здоров’ям – цього недостатньо.

Олександр Терещенко, батько прийомних дітей

У цьому інституті ми постійно лежимо з дітьми. Я особисто, і дітки, які потребують уваги від держави, яким гарантований захист. Завдяки нашому Міністру охорони здоров’я, який придумав постанову, а не придумав яким чином її реалізувати. Я вбачаю, що це ознаки корупції.

Олександр Терещенко говорить –  аби домогтися справедливості та захистити права дітей сиріт на безкоштовну медицину, буде звертатися до уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби, прокуратури та Кабміну.

Ксенія Ручка, Євгеній Карпенко.