Діти харків’ян – учасників бойових дій на Сході України відпочили в Румунії

20 Серпня 2018

Діти учасників бойових дій на Сході України відпочили у Румунії. Це стало можливим завдяки ініціативі мера міста Міовені та сприянню обласної влади Харківщини.

Неділя, дев’ята ранку. На пероні харківського вокзалу натовп зустрічаючих. Це батьки дванадцяти школярів, які тиждень відпочивали у Румунії.  Поїздку організували для дітей учасників АТО спільно мерія міста Міовені та Харківська облдержадміністрація.

Яна Попова, мати хлопця, який відпочивав у Румунії

Неочікувано, але дуже приємно, що люди з іншої країни з радістю готові приймати наших дітей. Дуже добрі такі і, звісно, вдячність.

Федір Шевченко та Олександр Попов, батьки хлопців, які відпочивали у Румунії

Было приятно, что дети поедут, посмотрят европейские страны. И мы надеялись на очень теплый прием, что и было. Судя по фотографиям, всё очень хорошо.  Дети очень довольны. Я думаю, это не последний раз будет организация для детей участников АТО, ООС. Поэтому только положительные эмоции. Вот приходит поезд, ждем встречу с детьми, соскучились.

За час відпочинку діти побували на екскурсіях у горах, побачили греблю Відрару, відвідували музеї, різноманітні екскурсії, гуляли по місту та активно проводили час. Додому повернулися задоволені та щасливі.

Андрій

Всё было очень прикольно. С мэром познакомились. Хорошо кушали, питались. Номера тоже были хорошие.

Анастасія

Ездили на очень красивое озеро, мне очень понравилось. И часто были в бассейне или аквапарке, я не знаю, как это называется.  Приняли, как родных.

Це вже друга поїздка дітей учасників АТО до Румунії. Перша була у 2015 році. Тоді мерія невеликого містечка Міовені спільно з Харківською облдержадміністрацією об’єднали зусилля, аби  діти військовослужбовців поїхали на цей відпочинок.

Олена Борисова, радник голови Харківської облдержадміністрації

Харьковская государственная областная администрация тогда полностью взяла на себя обеспечение проезда и документацию, помогла полностью оформить группу и сформировать.

Цьогоріч група дітей поїхала на відпочинок до Румунії знову. Мер міста Міовені зустрівся із дівчиною, яка три роки тому була серед відпочиваючих. Вона приїхала до Румунії відвідати друзів.

Катерина

Как только я приехала в город Миовени, мэр захотел со мной встретиться и когда он узнал, что есть такая возможность, чтобы наша группа, которая приезжала в прошлый раз, приехала  и в этом год у, мы начали этот процесс. И очень быстро, дня за 2 мы собрали группу и потому же организовывали всю поездку дальше.

Їхали до Румунії діти не з порожніми руками. Мати одного з хлопців Марина Потоп приготувала для зустрічаючої сторони солодкі смаколики, аби таким чином висловити свою вдячність.

Марина Потоп, мати хлопця, який відпочивав у Румунії

Хотелось порадовать людей, хотелось удивить. Поэтому и в прошлый раз, и в этот раз я пекла пряники тематические, с ангелочками, с флагами Румынии и с поздравлениями, благодарностью. И вот так мы хотели их порадовать. Очень хотелось их порадовать, отблагодарить чем – то не материальным, а духовным.

У нашому регіоні теж є, що показати іноземним гостям, говорить радниця голови області Олена Борисова. Тож, в майбутньому, можливо, і Харківщина прийме у себе румунську делегацію.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков.