Детінізацію ринку праці обговорили у регіоні

4 Грудня 2018

Легалізація зайнятості – одне з питань, від вирішення якого на сьогодні залежить соціальний захист населення. У Харківській області вже давно скоординовані  дії органів державної влади з метою детінізації ринку праці. Вже є результати.

Під керівництвом заступника голови області Михайла Черняка, на засіданні обласної робочої групи з питань підвищення мінімальної заробітної платні та рівня оплати праці і легалізації зайнятості був зазначений ріст кількості офіційно влаштованих жителів області на роботу. Проте, проблема залишається, сьогодні є роботодавці і самі ж працівники, які ухиляються від офіційного оформлення.

Юрій Шпарага, директор Департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації

 Харківська область входила у 5 регіонів з найменшим рівнем тіньової зайнятості, однак понад 220 тисяч зайняті у неформальному секторі економіки і є соціально незахищеними.

На сьогодні в органах  місцевого самоврядування введена посада інспекторів з питань праці. Тому динаміка позитивна є – говорять чиновники. Масові перевірки підприємств на наявність не зареєстрованих працівників дає результати.

Микола Рибаков, голова ДФС в Харківській області 

 Ми отримали позитивний результат по збільшенню чисельності застрахованих осіб, тобто легалізація найманої праці. З початку року кількість найманих осіб зросла на 50 тисяч, зросли податки з фізичних осіб – 20 мільйонів гривень, єдиного соціального внесли 25 мільйонів, військового збору – 1,7 мільйона.

Це перспектива для працівників, що при оформленні згодом отримувати пенсію та бути соціально захищеними – зазначили чиновники.

Віктор Ачкасов, начальник ГУ Пенсійного фонду у Харківській області 

801 тисяча пенсіонерів, тому дуже важливим є питання наповнення фонду, легалізація працевлаштування істотно впливає на його наповнення.

За останні декілька місяців кількість офіційно влаштованих на роботу людей зросла втричі – говорить Михайло Черняк

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації 

Ми бачимо, що на сьогодні є зростання фонду заробітної плати, є наповнення бюджету через податки. Якщо є, наприклад, ЄСВ на 2017 рік – 750 мільйонів, то за 10 місяців цього року це 1 мільярд сто тисяч, за рік – 250 мільйонів – ріст. Завдяки якісній роботи групи і роботодавців  люди розуміють, що  влаштовуються на роботу і отримують заробітну плату «у конверті», вони самі позбавляють себе соціального захисту.

Між тим, інспектування ринку праці та роз’яснювальна робота серед населення продовжується. Задача – стовідсотково вивести ринок праці з тіні.

Анна Почапська, Макс Артамонов.