Детінізацію економіки обговорили у фіскальній службі.

15 Жовтня 2018

Боротьба  з зарплатами «у конвертах». У  Головному управлінні Державної фіскальної служби області обговорили детенізацію доходів. На зустріч запросили представників IT-компаній.

Тіньовий ринок праці – це проблема загальнодержавна – говорять у Головному управлінні Державної фіскальної служби області. Тому у Харківскій області продовжується робота з представниками різних галузей, яка має на меті роз’яснення неприпустимості виплати зарплат у конвертах та наявності співробітників, які працюють без офомрлення. На зустріч до Державної фіскальної служби області запросили представників IT-сектору регіону. На сьогодні, за даними ДФС, у регіоні зареєстровано  17 тисяч об’єктів IТ, це 780 підприємств і майже 17 тисяч підприємців. При тому, що середня зарплатня в цій сфері у регіоні достатньо висока, ті, хто працюють у цій галузі нерідко платять мінімальні податки – кажуть у фіскальній службі. Отже, бюджет недоотримує кошти:

Микола Рибаков, начальник ГУ Державної фіскальної служби у Харківській області

Практически мы имеем порядка 50 миллионов от предпринимателей, которые во 2 группе налоговой, потому что, вы понимаете, фиксированная ставка налога – 20% от минимальной зарплаты и ЕСВ, опять-таки с минимальной зарплаты, это ежемесячно – это, что мы имеем от предпринимателей, которые ФОПы, находятся на второй группе. От ФОПов, которые находятся на 3 группе, мы имеем 5% от валового дохода, и опять же таки ЕСВ в виде 819 гривен – это от минимальной заработной платы.

Крім того, у регіоні є IT-компанії, у яких офіційні зарплати на рівні або нижче мінімальних.

Микола Рибаков, начальник ГУ Державної фіскальної служби у Харківській області

У 177 субъектов – это у юрлиц зарплата и у ФОПов, наверное, в том числе, зарплата не достигает минимального уровня заработной платы. Ну, кто поверит в то, что сегодня человек, работающий в ІТ отрасли, работает на зарплату в 3 тысячи 700 гривен.

У Державній фіскальній службі закликали представників IT-галузі до прозорості відносин, зокрема, до оподаткування, пропорційного рівню доходів. І позитивні зрушення у легалізації зарплат у цій сфері у області вже є. За даними Державної фіскальної служби, за останні кілька днів у IT-компаніях офіційно працевлаштувались понад 300 осіб. Це ті, кажуть податківці, які раніше працювали неофіційно.

Іванна Погребняк, очільниця правоового комітету Харківського ІТ-кластеру

Ми досить плідно з моменту створення самого кластера, ми досить плідно співпрацюємо з ДФС у Харківській області і в рамках таких зустрічей ми піднімаємо питання – з 1-ї сторони податковий орган піднімає питання ті, які для них важливі, з іншої сторони ми намагаємося, як кластер, створити такий діалог між бізнесом і між службою для того, щоб, скажімо, вирівняти понятійний апарат, для того, щоб ми розуміли краще один одного.

У Державній фіскальній службі нагадали – до 5 жовтня у області у рамках розпорядження Кабінету Міністрів велась активна роз’юснювальна робота щодо необхідності легалізацій зарплат. З 5 жовтня розпочалися перевірки у різних галузях. У першу чергу представники ДФС та Держпраці перевірятимуть ті підприємства, де є ризики. А це, зокрема зарплати на рівні чи нижче мінімальних.

Ірина Дергоусова,  Євген Сєріков.