Десята доба воєнного стану на Харківщині

5 Грудня 2018

Десята доба минає, як в окремих областях України запроваджено воєнний стан. На Харківщині у посиленому режимі працюють  всі силові структури. Їхні  дії координує  Рада оборони, яку очолює голова області Юлія Світлична. Особлива увага приділяється охороні об’єктів, що забезпечують життєдіяльність регіону. Про це в програмі «Коментарі» розповів  заступник начальника Управління СБУ в Харківській області Юрій Рябуха.

Підрозділи всіх без винятку силових структур, що дислокуються  в Харківській області десятий день поспіль працюють у посиленому режимі.   Запровадження воєнного стану внесло корективи і в  роботу обласного управління СБУ. Особлива увага приділяється охороні стратегічних об’єктів, що забезпечуюють життєдіяльність регіону.

Юрій Рябуха,  заступник начальника Управління СБУ в Харківській області

Управление сместило акценты на своей работе, прежде всего, на контрразведывательном обеспечении области, сместило акценты в сторону противодиверсионной и антитеррористической защиты объектов критической инфраструктуры.  Совместно с органами власти и местного самоуправления мы уже на данный момент привели в такое состояние эти объекты критической инфраструктуры, когда с уверенностью можно сказать, что они защищены от любых посягательств., в том числе и диверсионных, в том числе и террористических, и иных.

Безпеку у регіоні пильнують також підрозділи Збройних Сил України, Національної поліції та Національної гвардії, працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій. Координує їхню роботу Рада оборони під головуванням губернатора області Юлії Світличної.

Юрій Рябуха,  заступник начальника Управління СБУ в Харківській області

Орган координирующий – Рада обороны позволяет очень тонко реагировать на любые вызовы. Очень быстро реагировать на любые угрозы, которые возникают. Во время засиданий рады обороны обсуждаются очень тонкие вопросы, связанные с задействованием каждой структуры.   СКл

А ось заходи з обмеження прав та свобод пересічних громадян зазвичай передбачених введенням воєнного стану,  проводити в області не планується. Як не і планується додаткове регулювання  роботи підприємств телекомунікацій, видавництв, телерадіоорганізацій та ЗМІ, запевняє Юрій Рябуха.

Юрій Рябуха,  заступник начальника Управління СБУ в Харківській області

Анализируя ту обстановку, которая сложилась в городе, мы можем прийти к выводу о том, что все спокойно. Нет тех., каких-то обстоятельств, которые бы могли быть основаним для введения каких-либо санкцій, ограничивающих  права и свободы человека.

Введення воєнного стану не позбавляє громадян і права на проведення  масових акцій, мітингів та пікетів, які офіційно санкціоновані  органами місцевого самоврядування, – говорять в СБУ.   А от від розповсюдження ы ретрансляції  фейків у соціальних мережах або закликів, що можуть нести загрозу безпеці регіону громадянам радять утримуватись.

Юрій Рябуха,  заступник начальника Управління СБУ в Харківській області

Я бы обратился к телезрителям  – тем, которые в социальных сетях , чтобы никто не позволял себе искажать действительность , искажать те нормы права, которые регулирует военное положение и искажать слова Президента, слова представите лей правительства о мерах принимаемых  в рамках военного положения.

Воєнний стан у 10 прикордонних областях України Парламент ввів 26 листопада. Відповідну пропозицію вніс президент Петро Порошенко після  нападу російських військових на українські кораблі в Азовському морі. Для пересічних  харків’ян  жодних обмежень в рамках запровадження воєнного стану введено не буде.

Ольга Шевченко.