Депутати наполягають на зміні підходів до питань енергоефективності

7 листопадаа 2018

У цьому будинку №7 по вулиці Семена Кузнеця, розказують місцеві жителі, без їхньої згоди був встановлений загальнобудинковий лічильник газу. З того часу  деяким жителям доводиться платити за кубометри блакитного палива, яке насправді вони не споживали. Кількість спожитого газу тепер ділять порівну на всіх, хто зареєстрований у будинку.

Тетяна Гонтар пенсіонерка 

У нас 146 чоловік не зареєстрованих, не прописаних. Зареєстрована 1 людина а живе п’ятеро, троє.   9-10 кубів я використовую, та на що я використовую 9-10 кубів.

Запаси у холодильнику, показує пенсіонерка, мінімальні – овочі та коробка калини. Тож і готує здебільшого перші страви та чай.

Тетяна Гонтар пенсіонерка 

 Раз в неділю борщу зварила в кастрюлі на 4 літри.   Ранком підігріла тарілку борщу, в обід  – склянку чаю, вечером знову підігріла тарілку борщу.

Сплачувати таку вартість за  газ пенсіонерка просто не в змозі. А тим паче, після вже піднятої на 23% ціни на газ послідує ще одне підвищення на 40%.

Володимир Скоробагач, заст. голови Харківської обласної ради, керівник фракції партії “Відродження” в Харківській облраді 

 Учитывая нынешние непосильные для людей тарифы, люди попросту не смогут платить такую цену на газ, при том, что стоимость газа составляет весомую долю в платёжках на жилищно-коммунальные услуги. Уже сейчас    долг населения составляет больше 40 миллиардов гривен и он будет расти.   Кабинет Министров отчитывается о том, что из года в год увеличивается добыча собственного газа. Но как это отражается на тарифах для людей, если из года в год цены не падают, а растут. Ведь, судя по объёму добычи, его полностью хватает, чтобы покрыть потребности населения страны.

Як зазначає Тетяна Гонтар, вона не може оформити субсидію, адже в неї є борги  за комуналку, відповідно грошову допомогу на оплату житлово-комунальних послуг їй не надають.

Тетяна Гонтар, пенсіонерка 

 У мене є борги до 2011 року.  Мені ці борги не дають субсидію отримати.

Депутати партії “Відродження” наполягають на кардинальній зміні підходу до питань енергоефективності. І закликають представників усіх парламентських фракцій об’єднати зусилля, щоби не допустити подальшого підняття тарифів на газ.

Володимир Скоробагач, заст. голови Харківської обласної ради, керівник фракції партії “Відродження” в Харківській облраді 

Наша фракция в парламенте – фракция “Відродження” будет требовать проведение аудита на коммунальные услуги в каждой области. Мы также считаем, что наравне с выделением средств на субсидии должен стоять вопрос про увеличение финансирования программ по энергосбережению.

Ці кошти, зазначають у “Відродженні”, повинні бути спрямовані на заміни котлів, ремонт покрівель, фасадів, встановлення нових вікон, щоби дати людям можливість утеплити свої оселі, це в кінцевому результаті допоможе знизити витрату енергоресурсів для родин, що принесе державі десятки мільйонів заощаджених коштів.