Депутати міськради обговорили екологічні проблеми, пов’язані із діяльністю коксохіма

22 листопадаа 2021

Чергова спроба небайдужих депутатів міської ради розібратись в питанні забруднення навколишнього середовища коксохімічним заводом. На засіданні комісії з питань транспорту, зв’язку та екології була винесена на розгляд пропозиція, що  могла б пришвидшити вирішення цього питання. Що з цього вийшло – знають журналісти «Вечірніх новин».

Депутати від фракції «Блок Світличної «Разом!» у міській раді разом з екоактивістами вже другий рік поспіль намагаються запобігти шкідливим викидам в атмосферу Коксовим заводом «Новомет». Харків’яни, які щодня страждають від шкідливого повітря, проводили чисельні мітинги проти діяльності коксохіму. Між тим, завод працює і продовжує вбивати людей отруйними речовинами, що виробляє підприємство. Цього разу депутат міської ради Дмитро Булах звернувся з пропозицією до профільної постійної комісії.

Дмитро Булах, депутат міської ради від фракції «Блок Світличної «Разом!» 

Було звернення про створення тимчасової контрольної комісії міської ради щодо діяльності Коксового заводу, щоб якісно розібратися, що відбувається з Коксовим заводом, і винести рекомендації, чому труять систематично харків’ян, але комісія по екології – більшість проголосували «проти». Фактично вони проти, щоб харків’яни дихали чистим повітрям.

Якщо б така тимчасова комісія була створена при міській раді та провела відповідну роботу, то на сесій міськраді на розгляд депутатів були б представлені пропозиції та рекомендації щодо роботи заводу і у випадку позитивного голосування – вони б були обов’язкові до виконання керівництвом підприємства. І саме це могло б зупинити отруєння людей. Проте не всі думають про жителів міста.

Дмитро Булах, депутат міської ради від фракції «Блок Світличної «Разом!»

Ми бачимо, що обов’язкові рішення нікому не потрібні, потрібні лише розмови і імітація бурної діяльності. І зараз йде суд щодо Мінекології, де оскаржується видання дозволу на роботу цього заводу, було рішення обласної комісії КТЕБ щодо рекомендації закрити підприємство на той час, коли не було дозволів, було багато рішень, які підтверджують небезпеку цього підприємства для харків’ян. Проте для деяких депутатів міської ради здоров’я харків’ян не пріоритетне.

На засідання також прийшли представники громадських організацій, які опікуються проблемою забруднення повітря коксохімом і в них є багато офіційних аргументів про начебто незаконну діяльність заводу.

Олена Решетько, голова ГО «Екоцид.net»

У ході своїх роботі та досліджень дійшла до відповіді архітектора міста Садовського проте, що у місті Харкові ніколи не проектувався, не будувалось і не вводилось в експлуатацію Коксового заводу та заводу мінеральної вати. Він відповів однозначно, і коли я запитала, що ж знаходиться за адресою – вулиця Корачівське шосе, 44, це та адреса, яка стоїть в дозволі Міндовкілля, він мені відповідає: «Офіційно жодному об’єкту адреса Корачівське шосе не присвоювалося».

Тобто, виходить, що працює коксохім без офіційної адреси розташування.

Олександр Богданець, представник ГО «Зелений фронт» 

Предприятие коксохим несколько лет работало без разрешения на выбрсы, в том числе, не производя выплат за загрязнения, они должны были пойти в бюджет города, потому депутаты, которые проголосовали против создания комиссии, всем харьковчанам показали – их не интересует вопросы наполнения бюджета. Есть в этом решении малопонятное обоснование, чем они руководствовались – город недополучил большие суммы, которые можно было бы использовать для улучшения экологической состовляющей города.

Депутати, які протягом довгого часу борються з діяльністю Коксохімічного заводу, разом з екоактивістами і надалі не збираються зупинятися та спокійно дивитися, як Харків заповнюється шкідливим повітрям. Тому пообіцяли діяти і надалі.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков