Депутати Харківської міськради дізнались про проведення позачергової сесії зі ЗМІ

11 Жовтня 2021

Депутати Харківської міськради дізнались про проведення позачергової сесії з телеграм-каналів і обурені тим, як організовує роботу нині виконуючій обов’язки міського голови Ігор Терехов. Адже народні обранці не мають часу підготуватися та вивчити питання, які будуть винесені на обговорення. Подробиці – у сюжеті.

Сьогодні під час брифінгу стосовно ситуації з розповсюдження коронавірусу у Харкові заступниця міського голови повідомила про проведення позачергової сесії Харківської міської ради. Це стало справжньою несподіванкою для депутатів.

Аліна Мустафаєва, депутатка Харківської міської ради

Щойно я дізналася з телеграм-каналів – без попередження на пошту електронну, або ще щось, завтра у нас буде сесія позачергова. Що там будуть за питання, скільки тих питань буде? Ніхто нічого не знає.

Згодом відповідне розпорядження і порядок денний сесії таки з’явилися на сайті міськради. Проте часу для підготовки і вивчення питань недостатньо, нарікають народні обранці.

Аліна Мустафаєва, депутатка Харківської міської ради

Це до того, коли ви питаєте «А що ви, депутати, робите і на що ви спроможні?» А як ви гадаєте, на що ми можемо бути спроможні, коли ми навіть не знаємо, чи буде, чи не буде сесія. А потім, раптом, наче буде.

Змінити регламент Харківської міськради і оприлюднювати рішення про скликання сесій та порядок денний заздалегідь, аби і самі депутати, і громада мали уявлення про плани з розвитку міста, неодноразово вимагали представники  фракції «Блок Світличної «Разом!». Проте таку ініціативу виконуючий обов’язки міського голови Ігор Терехов не підтримав.  Цього ж разу про скликання сесії першими дізналися навіть не самі депутати, а журналісти.

Дмитро Булах, депутат Харківської міської ради від «Блоку Світличної «Разом!»

Ми зі ЗМІ дізнаємося, як депутати, як мешканці міста, що буде сесія, це індикатор, наскільки відкрито і правильно працюють процедури міської ради і взагалі міська рада, її організаційні структури. І коли у деяких депутатів питали, чи будуть вони цього тижня у Харкові, а вони запитували, чи буде сесія, їм відповідали, що сесії не буде, будуть інші заходи. Ну вот сьогодні вдень ми дізнались, що завтра вдень буде сесія. Так працює міська рада і, відповідно, підготовка проектів рішень.

Така непослідовність в роботі міської ради невипадкова,  –  говорить Дмитро Булах. Позачергова сесія потрібна сьогодні через пандемію, але на часі проведення чергового засідання депутатського корпусу, де можна було б вирішити всі питання. Його виконуючий обов’язки міського голови Ігор Терехов не скликає.

Дмитро Булах, депутат Харківської міської ради від «Блоку Світличної «Разом!»

Чергова сесія не скликається, тому що секретар міської ради переживає дуже, як пройде та сесія, яка була б черговою, до неї могли підготуватися всі депутати. Тому що є сумніви, що ця сесія пройде гарно для нього, і він позачерговими сесіями намагається ліквідувати загрозу для себе на чергових сесіях. Він не впевнений, що для нього пройде гладко ця сесія.

Аліна Мустафаєва, депутатка Харківської міської ради

Ми можемо самі тоді зробити висновки, як ця людина керує містом і як депутати  в таких умовах  повинні працювати.

У порядку денному позачергової сесії, яка скликається нібито для вирішення проблеми із розповсюдженням коронавірусу, десять питань та «Різне». Серед них – кадрові рішення, перейменування комунального підприємства, використання символіки Харківської територіальної громади та інші.

Ольга Шевченко, Оксана Кириченко, Євген Сєріков