Депутати «Блоку Світличної «Разом!» стали на захист малого бізнесу

18 Серпня 2021

Підприємці Харківщини об’єднуються, аби захистити свої права. Сьогодні пройшло підготовче засідання громадської організації «ФОП Разом».

Через пандемію коронавірусу  чимало приватних підприємств області опинились на межі закриття. Найбільшого удару зазнав мікробізнес та малий бізнес. У наступному році на підприємців очікує ще одне випробування – додаткові заходи фіскалізації. І за таких непростих умов підприємці залишаються без підтримки влади. На сьогоднішній день малий та середній бізнес не отримує жодної допомоги від чиновників та органів місцевого самоврядування, говорить депутат міськради Максим Радченко.

Максим Радченко, депутат Харківської міськради «Блок Світличної «Разом!»

Не прийнята програма з підтримки малого підприємництва Харківською обласною радою і це вперше, коли такої програми просто не існує. Тому мікробізнес звідси не отримує жодної допомоги. Фактично не працює програма з підтримки малого бізнеса міської ради. Не працює кординаційна рада, яка була створена секретарем міськради ще в лютому. Вона збиралась два рази, але жодних результатів немає.

 

Все це спонукає підприємців об’єднуватись та шукати рішення, як виживати в нинішніх умовах та розвивати свій бізнес.

 

Олексій Дідул, підприємець, голова ГО «ФОП РАЗОМ UA»

В связи с тем, что мы понимаем, что наше законодательство далеко нестабильно и деструктивно, мы понимаем, что защититься мы можем, только самостоятельно объединившись в одну общественную организацию. Один из принципов организации – это прозрачность и коллегиальность в принятии решения. То есть все решения будут приниматься коллегиально, путем паритетного голосования.

 

Проте певна підтримка на місцях  у  підприємців все-таки є. Її надають депутати міськради від «Блоку Світличної «Разом!”, зокрема юридичну допомогу та консультації готовий надавати  депутат міськради Ігор Черняк .

Ігор Черняк, депутат Харківської міськради «Блок Світличної «Разом!»

Будет запущена горячая линия, и при обращении на эту гарячую линию члены организации смогут  получать консультации, которые касаются тех или иных юридических вопросов. Ребята-операторы с горячей линии будут передавать нам обращения и мы уже, юристы адвокатского объединения, будут связываться с этими людьми и отвечать на те вопросы, которые интересуют, в устной или письменной форме.

 

Також планується проводити тренінги та навчальні семінари, на яких підприємцям будуть розповідати про їхні права та алгоритм дій у разі, наприклад, перевірки державними органами.

 

Юлія Котелевська, Євген Сєріков