Депутатка обласної ради Юлія Світлична відвідала Кегичівський район

20 Лютого 2020

Депутатка обласної ради Юлія Світлична відвідали Кегичівський район. Вона вислухала проблеми місцевих жителів та пропозиції щодо покращення умов життя в районі.

Кегичівська  районна лікарня – щорічно в стаціонарі ЦРЛ лікування проходять близько 3-3,5 тисяч пацієнтів. Поліклініка приймає в середньому 400 осіб на добу. До лікарів звертаються не тільки жителі цього району, а й сусіднього – Сахновщинського.  Під час візиту Юлії Світличної до лікарні пацієнти в першу чергу стали скаржитися депутату на те, що є ризик закриття медичної установи.

Юлія Світлична говорить, що пам’ятає цю лікарню, бо не раз тут була під час ремонту, особисто контролювала хід робіт, коли очолювала регіон.  Зараз люди висловлюють сподівання, що саме вона зможе допомогти району у збереження медичного закладу.

У лікарні три відділення: хірургічно-гінекологічне, терапевтичне та дитяче. Крім заміни вікон і капремонтів у середині приміщення, за три роки лікарня отримала нове обладнання, у тому числі – операційні столи, апарати для наркозу і так далі. Зараз, якщо лікарня не відповідатиме вимогам, які передбачає медична реформа, заклад можуть закрити. Поки що рятують кошти, які виділяє районний бюджет, але і самій лікарні потрібно заробляти кошти.

Анатолій Федоров, головний лікар Кегичівської ЦРЛ

Нам поки що виділяють на чотири місяці кошти, що по контракту потрібно. Нікого не скорочуємо, працюємо далі.  надіємося на три пакети, які потрібно нам пройти.

За словами депутата обласної ради Юлії Світличної, наразі потрібно робити все можливе, аби не допустити скорочення медичних закладів, мовляв, не для того будували та ремонтували протягом трьох років, щоб зараз все зруйнували в один момент.

Юлія Світлична, депутат Харківської обласної ради 

Останнім часом багато зроблено ремонтів в лікарні, і стикаємося з проблемою скорочення персоналу, закриття лікарень. Не маємо допускати цього, ми поспілкувалися, люди стурбовані, реформа потрібна, але на користь людям, і повинна бути зрозумілою і пацієнтам, і лікарям.

Світлична пообіцяла пацієнтам та персоналу медзакладу тримати питання утримання лікарні в належному стані, без скорочень персоналу на особистому контролі.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.