День відкритих дверей до Дня Святого Миколая влаштували у Харківському обласному центрі служби крові

29 Грудня 2020

День відкритих дверей до Дня Святого Миколая влаштували у Харківському обласному центрі служби крові. Дорослі могли не лише здати кров, а й пройти екскурсією центром, а маленькі відвідувачі – взяти участь у майстер-класах та активних розвагах. Побували у центрі крові й наші журналісти.

19-го грудня Святий Миколай, ялинка та міми зустрічали відвідувачів Центру служби крові та створювали святковий настрій. З початку року кожну третю суботу місяця центр відкритий для донорів, аби бажаючі могли у свій вільний від роботи день здати кров. Центр служби крові забезпечує компонентами близько сімдесяти медичних закладів Харківщини. Зазвичай сюди щодня приходили понад двісті донорів. Втім, з початком пандемії ситуація змінилась, медзаклад втратив частину відвідувачів.

Вадим Яворський, головний лікар Харківського обласного центру служби крові

Часть доноров эта достаточно большая – до 50% людей в среднем снижение количества доноров. Даже можем мы сказать, что снижение потребления лечебных учреждений, потому что были периодические моменты, когда отменялись плановые операции, но ведь ургент не отменялся.

У центрі усіляко намагаються залучити нових донорів та зберегти постійних. Адже захворювання, онкологія, травми, пологи не пішли на карантин, люди  хворіють та потребують допомоги – каже Вадим Яворський.   У святковий день Миколая до донорства долучилась команда «Блоку Світличної «Разом!».

Вікторія Белявцева, депутатка Харківської обласної ради (Блок Світличної «Разом!») 

Мені здається, що це особиста справа кожного, адже не усі готові на це. Ми нікого не при нуждали до цього, це була наша ідея – на Миколая здати кров, і багато хто з «Блоку Світличної «Разом!» сприйняли цю ідею,  нас тут багато, і мені здається, хто пройде цю процедуру вперше, той і далі братиме участь у подібних заходах. Ми вирішили здати кров, це подарунок для багатьох людей, і ми бажаємо, щоби святий Миколай прийшов до тих, хто того дійсно потребує.

Валерій Скрипниченко жартує – здавав кров аж у минулому столітті.

Валерій Скрипниченко, Валківський міський голова

Сьогодні празник такой – День Святого Миколая нужно робити добрі справи. І, до речі, в мене в житті, в нашій родині була ситуація, коли потрібна була кров, навесні цього року. Тоді кров мені дали, моїй близький людині, а сьогодні треба віддавати.

Молодь також активно долучається до акції.

Анастасія, голова Харківського осередку Асоціації правників України

Донорство для нас – особлива місія, адже, хто, як не ми – молодь можемо своїм прикладом показати, що варто буде добрим не лише у свято, а кожен день.

Валерія

Я считаю, это очень важно, мы спасаем много жизней, у нас была ситуация, когда одна из знакомых заболела, и за  всего вот этого ей помогло. Это очень полезно, потому что очищается кровь,   иммунитет улучшается. Потому что, когда ты сдаешь кров, часть ее тоже очищается, когда переизбыток крови, это тоже не очень хорошо, а сейчас сдам, ее станет меньше, иммунитет тоже повысится, не будет столько затрат уходить на фильтрацию крови.

Андрій вже 31-й раз приходить здавати кров. Ще десяток відвідин – і може стати почесним донором, втім, не це мотивує хлопця.

Андрій,  донор

Когда началась война у нас, на Востоке Украины, нужна была кровь для наших раненых бойцов, после этого начал сдавать и ходить как можно чаще, стараюсь пять раз в год всегда сдавать. Я сдаю не для каких-то там наград, званий, денег – сдаю, просто чтобы помогать людям.

Найчастіше донорської крові потребують військові, онкохворі, жінки під час пологів, хворі під час операцій, постраждалі у катастрофах та аваріях. Тож кожна краплина може зберегти комусь життя.

Вадим Яворський, головний лікар Харківського обласного центру служби крові

Компоненты крови используются в самых тяжелых случаях, на грани жизни и смерти, это не терапевтические препараты, это препараты реанимационные. Когда мы говорим о каких-то цифрах умерших, знайте, что там могут быть причинами недостаток или проблемы со службой крови.

Вадим Яворський підкреслює – обласний центр служби крові працює за європейськими стандартами щодо процесу переробки, тестування, зберігання та видачі компонентів крові.

Оксана Кириченко, Юлія Котелевська, Дмитро Поздняков