Делегація з Харківщини взяла участь у Другому форумі регіонів України та Білорусі

4 Жовтня 2019

Делегація з Харківщини на чолі з губернатором Юлією Світличною взяла участь у Другому форумі регіонів України та Білорусі, що пройшов у Житомирі за участю голів обох держав – Володимира Зеленського та Олександра Лукашенка. Подробиці, далі.

Протягом двох днів керівники держави представники Урядів двох країн, дипломати, промисловці, представники бізнесу, науки та культури  домовлялися про співпрацю.  Як підсумок –  підписання великої кількості угод про співпрацю в різних галузях. Так документи про подальшу роботу почали підписувати Міністри закордонних справ України та Білорусі продовжили керівники областей країн-сусідів. Губернатор Харківщини Юлія Світлична, яка протягом трьох років велику увагу приділяє налагодженню міжнародної співпрацю, на форумі підписала рамочну угоду з головою Могільовського виконавчого комітету Леонідом Зайцем про співробітництво регіонів.

На форумі відбулася перша зустріч президента України Володимира Зеленського з Президентом Білорусі Олександром Лукашенком.  В своїх промовах особлива увага двох Президентів була приділена сама дружнім сусідським взаєминам України та Білорусі.  Як і логічне продовження цього –  більше сотні підписаних угод ділових кіл та чиновників про співпрацю.

Володимир Зеленський, Президент України 

В умовах Російської агресії, Білоруський кордон залишається кордоном миру та співпраці. Ми високо цінуємо це. Так само, як і надання Білорусією майданчику для трьохсторонніх перемовин, для врегулювання конфлікту у нашому Українському Донбасі.  Подібний форум слід проводити регулярно, він зміцнює партнерство між двома державами і не лише на рівні двох столиць Києву та Мінську, а й на рівні областей і окремих підприємств. Як доказ – підписання в рамках форуму контрактів на суму близько 500 млрд.  доларів США, а також розширення географії нашої співпраці.

В свою чергу, президент Білорусі Олександр Лукашенко подякував за запрошення на форум. Лідер сусідньої країни зазначив, що роботи у двох президентів, щодо вигідної двосторонньої співпраці достатньо і не лише в рамках форуму регіонів.

Олександр Лукашенко, президент Білорусі

Время предоставило нам отличный шанс сверить часы  и расставить ориентиры, мы готовы к предложениям по оптимизации отношений. Наша первая встреча и знакомство стало отличным шагом к  укреплению и развитию отношений двух государств. Вы, наверное, поняли по речи Президента Украины, что это не просто встреча-знакомство. По содержанию наша встреча похожа на разборку  завалов, которые накопились за последнее время. Так случилось, что время выбрало нас эти завалы разгребать. Мы сегодня начали это делать.

На сьогодні між областями країн діють комерційні домовленості. Так лише за 2018 рік товарообіг між країнами склав  5 мільярдів доларів. В основному – це продукти харчування, чорний метал та товарообіг в агропромисловому комплексі.  Губернатор Харківщини після завершення форуму прокоментувала результати зустрічі представників двох країн.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Сегодня подписан договор с Могилевской областью, у нас схожие экономики и акцент будем делать на машиностроении и сильном АПК.  То, что встреча проходит под руководством двух Президентов даст нам возможность познакомиться ближе, пообщаться с губернаторами и обсудить реальное наше сотрудничество, а возможно совместный выход на рынки, для того, чтобы укрепить наши возможности и на полную использовать наш потенциал. Мы понимаем в чем мы сильны и где можем предложить сотрудничеству нашим партнерам. Мы не просим, ми предлагаем.

Загалом на форумі побували делегації з 6 областей Білорусі та з 22 регіонів України. До делегації з Харківщини увійшли чиновники, представники промислових підприємств, науковці, фахівці з розвитку міжнародних відносин регіону та сільського господарства.

Анна Почапська