Дебати у справі ДТП за участі Олени Зайцевої та Геннадія Дронова – завершились

19 Лютого 2019

Дебати у справі резонансної ДТП за участі Олени Зайцевої та Геннадія Дронова завершились. Після виступу захисту Зайцевої та обміну репліками між сторонами, зі своїми словами з лави підсудних встигли виступити і самі обвинувачені.

Дронову легше було уникнути ДТП, ніж Зайцевій, їхати швидко та без зупину було єдиним рішенням для водійки «Лексусу» – так вважають адвокати Олени Зайцевої, з виступу яких розпочалось чергове засідання.

Євгеній Мельниченко, адвокат Зайцевої

Тут має місце злочинна недбалість. Адже не можна погодитись з тою очевидною обставиною, що Зайцева передбачала можливість настання суспільно- небезпечних наслідків свого діяння. Інакше б вона взагалі ніколи не сіла б за кермо автомобіля.

Ще раз Олена Зайцева озвучила обіцянку більше ніколи в житті не сідати за кермо автомобіля. При винесенні вироку, захист водійки «Лексусу» просить врахувати кілька обставин, а саме: зізнання Зайцевої у скоєному та грошове відшкодування потерпілим.

Юлія Козир, адвокат Олени Зайцевої

Формулювання пункту 1 частини 1 статті 66 Кримінального кодексу передбачає, що наявність будь-якої з обставин, перелічених у ньому: або з’явлення зізнання або щире каяття, або активне сприяння розкриттю злочину  означає, що вимоги цього пункту виконано.

Захист Дронова вважає, що суд має критично ставитись до показань Олени Зайцевої, тому що вона маніпулює фактами, говорить Сергій Перепелиця.

Сергій Перепелиця, адвокат Геннадія Дронова

Безпосередньо під час судового засідання мною було поставлене питання Олені Зайцевій: «У вас були документи?» Вона відповіла: «Так, були».- «Що ви з ними зролбили?» – «Віддала поліцейським». Але потім це було спростовано. І свідченням поліцейських і відеозаписом.

Потерпілий Ігор Берченко висловив думку, що ці аргументи адвокатів не можна враховувати як пом’якшуючі обставини.

Ігор Берченко, потерпілий

Вот людям, которые находятся в больнице, им дают деньги. Почему же люди тогда отказываются? Приходит 50 тысяч, почему же люди тогда отказываются? Ну неужели этим людям деньги были лишние?

Захист потерпілих вважає каяття Зайцевої не щирим. Але і той факт, що захист Дронова просить визнати свого підзахисного невинним – викликає подив, зазначає адвокат Дмитро Марцонь.

Дмитро Марцонь, адвокат потерпілих 

Суспільна небезпека діяння, яке було вчинене Дроновим, менша, але, не зважаючи на це, для нас незрозуміло, коли вони з самого першого дня встановлювали те, що ми маємо претензії до слідства, ми маємо встановити всі обставини і якщо, дійсно, буде видно, що є наша вина в тих діяннях, ми будемо її визнавати.

Сам Геннадій Дронов, звертаючись до суду, не просить пом’якшити йому вирок. У своєму виступі, який зачитав із власноруч розписаного папірця, він зазначив, що вини не визнає, але усвідомлює свою участь у жахливій трагедії.

Геннадій Дронов

Я не единожды просил прощения и в суде, и в камере перед Богом, я каждый день прошу прощения, бесчисленное количество раз. Я прошу его сейчас: простите меня: за то, что я оказался на том перекрестке, за то, что был, как и все, и остальные, за то, что начал движение вместе с другими автомобилями, за то, что в те секунды не осознал, что происходит. Искренне прошу простить меня и понять меня.

Промова Олени Зайцевої була коротшою. У ній вона ще раз визнала свою вину.

Олена Зайцева

Мне, действительно, очень жаль, я расскаиваюсь и готова нести любое наказание, которое мне назначит суд, спасибо.

Прокуратура ж для обох обвинувачених просить максимальний термін покарання. Суддя відправився до нарадчої кімнати для прийняття рішення.

Олена Павличенко, Євген Серіков.