Де харків’яни відпочиватимуть влітку

9 Липня 2019
На малій Батьківшині, в Україні чи за кордоном? Літо – сезон масових відпусток. Куди пакують валізи харків’яни і чи пакують взагалі – з цим питанням наші кореспонденти вийшли на вулиці та звернулися до експертів галузі.
Смаки харків’ян щодо місця літнього відпочинку різняться – хтось надає перевагу Україні, хтось – вирушить у закордонні мандри:
По Украине – да, скорее всего – во Львов – культурная столица. И вообще очень нравится сама атмосфера Львова, потому что там очень много музыкантов, очень много людей, которые располагают к себе и чувствуешь себя комфортнее там.
Думаю про Тайланд, про Украину – наверное, нет, потому что если сравнивать ценовую политику, куда поехать отдыхать, то наверное, Тайланд, потому что условия лучше, а деньги – одни и те же.
За даними досліджень, цьогоріч дві третини українців залишаться в Україні і поїдуть відпочивати на вітчизняні курорти. Влітку люди традиційно надають перевагу відпочинку біля моря, натомість попит на екскурсійні тури зменшується – говорить експерт з питань туризму Ольга Красикова.
 Ольга Красикова, експерт мз питань туризу
Традиційно влітку люди більше подорожують з відпочинковою метою і тому – море. Або гори, море. Стосовно Одеси, можу сказати, що користується попитом відкрившийся напрямок авіасполучення між Харковом та Одесою, тому що авіаквиток не набагато дорожчий, ніж залізничний.
Популярністю, каже експерт, користуються і тематичні тури Україною  – приміром, поїздки на фестивалі, гастрономічні тури, сплави на байдарках. Якщо говорити про закордонні напрямки, то тут також є свої фаворити.
Ольга Красикова, експерт з питань туризму
Традиційно Туреччина, не зважаючи на те, що вона подорожчала значно у порівнянні з минулим роком. Це є фаворит сезону, але завдяки тому, що  харківський аеропорт відкрив свої двері для рейсів за різними напрямками, це і Грузія, це і Кіпр, і це Туніс, і європейські напрямки, наприклад, Париж можна полетіти пряміком на Париж.
Ще один популярний у харківських туристів напрямок – Єгипет влітку не є сезонним – говорить експерт з питань туризму, причина – дуже спекотна погода в літні місяці.
На туристичному ринку цьогоріч з’явились і нові тенденції:
Ольга Красикова, експерт з питань туризму
Це подорож випускників замість випускного банкету.  Дві подорожі були Україною, і вони таки спромоглися зустрічати перший свій дорослий на Говерлі, і одна подорож була замовлена – Чехія і Угорщина.
Якщо говорити про екскурсійні тури, приміром, автобусні поїздки Європою, то влітку вони користуються меншою популярністю, ніж восени чи навесні. Наразі харків’яни бронюють тури на осінь. У топі вподобань – Італія, Угорщина, Швейцарія, Австрія, причому люди надають перевагу турам, у яких можна побачити одразу кілька країн.
Ірина Дергоусова, Макс Артамонов