Cтоп насилля! Як ідентифікувати гендерну нерівність та захиститися від неї

Cтоп насилля! Як ідентифікувати гендерну нерівність та захиститися від неї
24 Травня 2018

Cтоп насилля! Для того, щоб більше жінок та чоловіків могли ідентифікувати, що таке гендерне насилля і куди потрібно звертатися по допомогу, важлива співпраця волонтерів, громадських організацій та влади. Про спільні зусилля  подолання та протидії гендерно обумовленому та домашньому насильству в Харківській області, говорили під час круглого столу.

За статистикою, кожна жінка чи чоловік страждали самі від насилля, або знають людину, яка ставала жертвою насилля. В більшості випадків люди замовчують факт жорсткого ставлення до себе – говорять учасники круглого столу, особливо, якщо людина проживає в сільській місцевості і особисті питання намагаються замовчувати.  Листівки, які можемо бачити на заході,  часто їх роздають в місті з написами – якщо ви постраждали від насилля, або знаєте людину, постраждалу від фізичного, сексуального психологічного насилля потрібно звертатися до правоохоронних органів, або в соціальну реабілітаційну службу. Головне – розуміти говорять учасники розмови, що від гендерного насилля можуть страждати як жінки, так і чоловіки.

Юлія Сєдая, радниця голови Харківської облдержадміністрації з питань гендерної рівності та антидискримінації

Є такий міф, що насильство  це взагалі якісь фізичні дії чоловіків проти жінок. Це дійсно так – є така агресивна група проти жінок. Але не варто забувати, що чоловіки також потерпають від  агресії у війнах, розбоях, вуличного насилля. Тому, можна сказати, що чоловіки є як агресорами, так і жертвами.

Коли Україну торкнулася війна, стала збільшуватися кількість чоловіків, які потерпають від насилля, більше того з’явилися родини, в яких чоловіки, повернувшись з війни, виплескують нервові перенапруження на свою родину. Тому, цього року губернатор області підтримала створення обласної програми для реабілітації родин учасників АТО на базі оздоровчого центру «Бермінводи». Це так званий тур вихідного дня, АТОшники разом з дружиною та дітьми можуть приїхати відпочити, побути разом. З ними працюють психологи.

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Людям реально нужна психологическая помощь, более того, совместно проведенный досуг, где-то они в боссейн сходили вместе, где-то побыли на свежем воздухе, и в этом году мы внесли это в областную программу, нашли на это средства, и это программа работает системно.

Проблема гендерного насилля існує, на жаль, навіть в розвинутих країнах, важливо розуміти, що насилля може бути не лише фізичним, а й психологічним. Часто жінки не знають, куди звернутися, якщо чоловік, наприклад, примушує до дій, які не бажає жінка. Тож в Харкові діють центри, куди можна подзвонити та попросити допомоги.

Анна Почапська, Євген Сєріков