Чи можна заразитись від тварин коронавірусом?

25 Березня 2020

Від тварин можна заразитись коронавірусом – такий фейк гуляє просторами соцмереж і підштовхує людей навіть позбавлятись від своїх домашніх улюбленців. Наші кореспонденти дізнались, чому не варто боятись заразитись від котів та собак.

Щоб вберегтись від коронавірусу уникайте контактів з тваринами. Білборди з такою рекомендацією від Міністрерства охорони  здоров’я Украіни ще в минулому місяці були розміщені у містах Украіни.

Сьогодні у МОЗ спростовують інформацію про те, що тварини можуть передавати людині вірус Covid 19.

«У світі справді немає лабораторно підтверджених випадків інфікування коронавірусом від домашніх тварин. Інформаційні матеріали, розроблені Червоним Хрестом, які друкувалися в лютому 2020 року, були погоджені попереднім складом МОЗ України та містили інформацію станом на кінець січня і лютого».

Попри спростування міфу деякі люди все ж піддаються паніці. Так, наприклад український бізнесмен Андрій Пальчевський на час карантину здав свого собаку до притулку, про це він заявив в ефірі одного з телеканалів.

Марина Суркова, зоозахисниця

Через поширення цього міфу люди почали здавати, не масово, але почали здавати саме за таких підстав, що бояться заразитись, через поширення цього міфу.  Все-таки це члени сім’ї і вони також потребують нашого захисту і допомоги. Якщо члени сім’ї заражається вірусом ми ж їх не полишаємо на призволяще, дбаємо про них. А тут взагалі тварини не переносять цей вірус і ось так люди до них відносяться.

Ветеринари також стали на захист тварин та запевняють, вони не становлять небезпеки для людей.

Артем Шевченко, ветеринарний лікар

Нет никакой опасности, коронавирус нового типа не передаётся от домашних питомцев людям и наоборот. Этот факт подтверждён Всемирной организацией ветеринарных врачей.

Крім того, не варто відмовлятись від прогулянок з чотирилапими.

Артем Шевченко, ветеринарний лікар

Если вы либо ваша семья находитесь в карантине, не стоит опасаться того, что собака либо кошка выходит на улицу – это не имеет ничего общего к распространению или заболеванию короновирусом нового типа, не стоит этого опасаться.

Тим часом в інтернет-просторі розпочався справжній флеш-моб. Користувачі соцмереж постять фото своїх домашніх улюбленців з хештегом #яневірус.

Юлія Котелевська.