Чи можна уникнути сплати мита за авто з іноземною реєстрацією?

Чи можна уникнути сплати мита за авто з іноземною реєстрацією?
24 Квітня 2018

Уникнення сплати мита за авто з іноземною реєстрацією – одне з найрозповсюдженіших порушень, яке виявляють харківські митники.  Лише з початку року на Харківщині зафіксовано понад 600 таких  випадків. Це вдвічі більше, ніж минулого року. Сума штрафів, накладених на бажаючих обійти закон, перевищила 12 мільйонів гривень.

Щоб уникнути митних платежів за авто з іноземною реєстрацією, спритні ділки використовують низки схем.

Лілія Чубенко, гол. держ. інспектор управління з протидії митним порушенням Харківської митниці ДФС

Найбільш розповсюджена схема, коли такі громадяни користуються авто, що завезені іншими особами-нерезидентами, студентами-нерезидентами, люди використовують ці авто, думаючи, що так можна, адже мій сусід так робить.

Серед розповсюджених схем, які часто використовують продавці нерозмитнених авто – легенди про існування довіреностей з правом користування на 5 років, про начебто «вічний транзит». Трапляються і випадки підробки документів. Втім, бажаючи зекономити на купівлі іномарки, не слід забувати і про чималі штрафи, які можуть становити до 300 % від вартості нерозмитненого авто. Так, нещодавно харків’янці був виписаний штраф за користування позашляховиком, ввезеним на не громадянина України, у сумі 1 мільйон 700 тисяч гривень.

Ірина Дергоусова, Дмитро Поздняков


Speak Your Mind

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>