Чи довго протримається спекотна погода?

22 Серпня 2019

Майже весь серпень на вулиці стоїть спека. Чи очікуються погодні зміни найближчим часом – наші кореспонденти дізнавались у Харківському гідрометцентрі.

Наразі середньодобові температури по Харкові та області на кілька градусів вищі за норму – розповідають синоптики. Сьогодні у Харкові – більше тридцяти градусів.  Комусь з містян спека набридла, комусь – навпаки:

Холодно, хочется, чтобы было холодно. Не люблю лето.

Меня устраивает жара.

Жарко, лучше пускай жарко будет, пока лето.

Температуру за тридцять нам принесло спекотне повітря з півдня – зокрема, з Туркменії – кажуть у гідрометцентрі.  Наразі середня температура серпня вже на півтора градуси вища за середні багаторічні значення для цього місяця.

Валентина Муратова, провідний синоптик Харківського регіонального центру з гідрометеорології

Йде атмосферний фронт, він зараз перетинає Чернігівську область, далі – Сумську, з північного заходу це по периферії антициклону. У нас улоговина з півдня, депресія над Чорним морем, хмарність, яку зараз ми спостерігаємо, це фронт аклюзії. З південного сходу. А завтра, надвечір десь це вже буде холодний фронт з північного заходу.

Втім різких погодних коливань годі й очікувати. Температурний фон найближчим часом буде приблизно таким же, як і зараз – по області +26-31, по місту – 28-30 градусів, вночі – 13-19 градусів. Завтра у першій половині ночі при проходженні атмосферного фронту очікується місцями невеликий короткочасний дощ. 23 серпня вдень, за прогнозами синоптиків,  у місті без істотних опадів, грози можливі хіба що по області. До речі, цей серпень виявився посушливим – з початку місця випало всього 8 міліметрів опадів, що у 6 разів менше, ніж зазвичай.

Ірина Дергоусова, Євген Сєріков.