Чи дотримуються у Харкові умов карантину?

24 Березня 2020

Ми продовжуємо інформувати харків’ян, як в місті дотримуються умов карантину. Журналісти «Вечірніх новин» побували в аеропорту, на АЗС, у магазинах та у громадському транспорті.

Вчора Міністр інфраструктури Владислав Криклій на своїй сторінці у «Фейсбук» повідомив, що всі аеропорти країни, окрім Борисполя, зачиняються:

Цитата: «Щойно прийняли на Уряді. Із завтрашнього дня в Україні працюватиме лише Міжнародний аеропорт «Бориспіль». З 12.00 24 березня також буде заборонений виліт пасажирів у авіаподорожі з метою туризму. Перепрошую за незручності, але це вимушений захід для запобігання розповсюдженню корнавірусу. Безпека людей – понад усе!

Сьогодні ми проінспектували харківське летовище. Дійсно, всі вхідні двері зачинені, пускають лише працівників аеропорту.

Співробітники летовища не на камеру повідомили, що аеропорт зачинений вже не перший день, приймали лише рейси з українцями, які поверталися до країни через розповсюдження коронавірусу. Туристичних рейсів не має, і бути не може, кажуть тут. Майже не має автівок на парковці і люди гуляють поодинокі – напевно ті, хто живуть неподалік. До речі, всі працівники всередині аеропорту у масках.

Далі ми завітали на АЗС Sunoil. Тут на вулиці оператор у захисній масці обслуговує клієнтів. Касир, також у масці, говорить – продажі пального збільшилося, причина – закриття метро та обмеження руху міського електричного транспорту.

Щодо міського транспорту – на кінцевих зупинках маршрутних таксі до транспорту пускають не більше 10 людей, як рекомендовано режимом карантину, деінде можна побачити на дві-три людини більше від допустимого. До речі, люди на зупинках, і зокрема, поважного віку, без захисних масок.

У магазинах спальних районів міста продавчині без масок, а люди через один думають про захист від коронавірусу.

Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров’я рекомендує без особливих потреб не виходити з дому, носити маску та рукавички, триматися один від одного на відстані декількох метрів. Особлива небезпека  на сьогодні від захворювання на коронавірус є  для літніх людей.

Анна Почапська, Макс Артамонов.