Чи були порушення на виборах?

17 Березня 2020

Спокійно та без грубих порушень, які можуть вплинути на результати волевиявлення. Такими, за висновками спостергічаів Громадянської мережі ОПОРа та поліції, були проміжні вибори у 179 виборчому корузі. Нагадаємо, жителі Зачепилівського, Лозівського, Красноградського, Сахновщинського та Кегичівського районів  напередодні обирали народного депутата.

Усі 189 виборчих дільниць у день голосування відкрились вчасно – розповіли громадські спостерігачі. Напередодні ж дня виборів ЦВК робила попередження низці кандидатів, які не подали проміжні фінансові звіти та не відкрили виборчі фонди, що є порушенням:

Микола Зінченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Харківській області 

ЦВК зробила попередження ряду кандидатів, а також звернулася до НАЗК, щоб агентство провело своє розслідування і за можливості притягнуло винних до відповідальності. Серед цих кандидатів я би відмітив пана Кирила Оксеня щодо якого ми неодноразово зверталиcя в поліцію за відсутність вихідних даних про замовника.

Щодо порушень у день голосування та у «день тиші», то була присутня агітація значної кількості кандидатів. Це, розповіли у ОПОРі, фіксувалося по всьому округу:

Микола Зінченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Харківській області 

Вина цьому лежить на органах місцевого самоврядування та комунальних службах, тому що згідно діючого законодавства, саме комунальні служби мали зайнятись прибиранням всіх агітацінйих матеріалів в переддень «дня тиші».

Щодо інших порушень у день виборів, то громадські спостерігачі зафіксували, що на деяких дільницях не велися протоколи ранкових засідань, втім при зверненні до дільничної виборчої комісії це питання вирішувалося, також були спроби проголосувати без паспорта.

Микола Зінченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Харківській області 

Під пильним поглядом спостерігачів виборчі комісії цього не робили і такі інші досить не суттєві процедурні порушення  вони не досить сильно можуть вплинути на волевиявлення виборців у день голосування.

За даними правоохоронців, всі виборчі дільниці у день голосування закрилися вчасно, грубих порушень громадського порядку зафіксовано не було. У день виборів до поліції надійшло 12 повідомлень про можливі порушення виборчого процесу. Більшість стосувалась наявності агітації на виборчому окрузі. Повідомлення зареєстровані в Журналах єдиного обліку заяв і повідомлень підрозділів поліції, триває перевірка.

Громадські спостерігачі зафіксували малий відсоток пошкоджених бюлетенів. Це, на їх думку, свідчить про те, що ті виборці, які завітали на виборчі дільниці намагалися зробити свідомий вибір. Як кажуть спостерігачі, всі ті порушення, що були виявлені незначні та не можуть вплинути  на результати голосування.

Ірина Дергоусова, Віктор Сєріков.