Чи будуть наслідки для Айни Тимчук після журналістського розслідування?

29 Липня 2021

У Харкові не вщухає обговорення скандалу навколо журналістського розслідування щодо діяльності голови Харківської обладміністрації Айни Тимчук та її колишнього чоловіка. Нагадаємо, нещодавно автори суспільно-політичного проекту «Кнопки-Харків» спільно з громадською організацією «U.PRAVA»  опублікували фільм про бізнес посадовиці та її колишнього чоловіка в окупованому Криму та їх відвідини півострову під час бойових дій на Сході країни. Які наслідки може мати це розслідування для очільниці Харківської обладміністрації – поділились своїми думками політичні експерти.

Журналістське розслідування стало ще однією цеглою у стіні між нинішньою губернаторкою і громадськістю. Закритість від суспільства, небажання спілкуватися з людьми, відсутність результатів роботи, ба більше – погіршення соціально-економічного стану області – так експерти характеризують діяльність  Айни Тимчук на Харківщині.

Світлана Кушнір, політична експертка

Область прикордонна,  промислова, і вже третій рік поспіль промислове падіння. Тисячі харків’ян позбулися робочих місць. Можемо говорити, що економіка регіону просто в занепаді, тяжка ситуація з коронавірусом, і на всьому цьому занепаді, і на це накладається ситуація, яка ганебним чином висвітлює взагалі діяльність українських чиновників, тим більше, на таких високих посадах, як співпраця із країною-агресором.

Експерти були вражені результатами розслідування журналістів.

Ігор Поліщук, політолог

Звичайно, що в мене враження дуже негативні, тому що це просто жах. Я не кажу про професійний рівень – ми його вже побачили, я кажу про моральний рівень особистості, тобто основна увага і зусилля спрямовані не на державні справи, як у державних діячів, держслужбовців, які дають присягу, а спрямоване на свої інтереси, які пов’язані з країною-агресором.

Після оприлюднених фактів співпраці із країною-агресором  кар’єра Айни Тимчук на посаді губернаторки стала ще більш непевною, – вважають політологи.

Максим Гончаренко, політолог

Я вважаю, що це критичний удар, який політик може витримати дуже сумнівно.  У політиці існує певне правило – одне з таких, громадськість, люди, не пробачають певних речей – невігластва, лицемірства, вони не пробачають лукавості – усе це ми бачимо зараз. Тобто людина, яка усю свою кар’єру намагалася триматися тихо, бути осторонь від усіляких скандалів, але все одно до них потрапляла, ми зараз бачимо, що спливають усі факти, той фактаж, який може сказати, що політичній кар’єрі Айни Тимчук приходить кінець.

Політологи вважають – призначення Тимчук на посаду було рішенням не з точки зору професійності кандидатки, а скоріш її лояльності до Офісу Президента, який вона, до речі, і дискредитувала.

Олексій Голобуцький, політолог

Наслідки повинні бути, бо це все ж таки губернатор прикордонної області з Росією, і мати такі  стосунки з Росією неприпустимо у будь якому разі – це серйозний fuck up, удар по престижу і Офісу Президента, і самого Зеленського. Це неприпустимі факти.

Єдиним правильним рішенням у цій ситуації має бути відставка Айни Тимчук, вважають експерти.

Ігор Поліщук, політолог

У будь-якій нормальній країні одразу відставка, без розмов і суперечок, а вже інше питання – там же кримінальна відповідальність. Відставка – це перший крок, а потім серйозні органи беруться розслідувати це діло і там вже не тільки організаційні, а й кримінальні висновки йдуть.

Олексій Голобуцький, політолог

Я думаю, що в 40-мільйонній країні можна знайти людину, яка не має спільного бізнесу в Росії, яка не пов’язана з Кримом, окупованими територіями і так далі.

Максим Гончаренко, політолог

Я вважаю, що подальшими діями можуть бути взагалі тільки підібрання нової людини із найбільшим впливом у Харкові і найменшим антирейтингом. У зворотньому випадку будемо мати ще одну людину, яка не має ні розуміння, що з громадськістю треба спілкуватися, ні розуміння, що потрібно бути поряд з людьми і потрібно їх чути – ми отримаємо просто другу Айну Тимчук, яка буде замкнена у собі, своїх схемах та політичних розуміннях і переконаннях.

Попереду у жителів Харківщини нелегка осінь – і вибори міського голови, і початок опалювального сезону, неподоланий коронавірус та інші проблеми, що потребують вирішення.

Світлана Кушнір, політична експертка

Тому дуже б хотілося, щоби очільника Харківської області було змінено, і на цю посаду прийшла людина, яка вміє працювати, зібрати команду, не буде відсиджуватись в кабінетах, буде поряд з людьми, разом з людьми, і для людей заради того, щоб область розвивалася.

Дехто з політологів вважає, що до кінця літа не варто очікувати кадрових рішень щодо Айни Тимчук, дехто каже, що питання буде вирішено ще до виборів. Однак усі одностайні – так чи інакше, Айна Тимчук має піти з посади голови Харківської обладміністрації.

Оксана Кириченко