Чугуївський центр реабілітації дітей із особливими потребами нещодавно відзначив свою першу річницю

16 Січня 2020

Чугуївський центр реабілітації дітей із особливими потребами нещодавно відзначив свою першу річницю. Перейняти успішний досвід до закладу приїхали представники соціальної сфери – для них провели екскурсію та розповіли про шлях створення такого центру.
Почалася історія появи закладу з потреби – про його необхідність почали говорити батьки.

Олександр Лисенко, директор центру соціальної реабілітації людей та дітей із інвалідністю «Шанс»

Идея создания центра возникла с того, что на горячую линию городского головы позвонила мама одного из детей, которые имеют статус инвалидности. Она нуждалась в оказании реабилитационной помощи, она задала вопрос: «Где мы можем, предметный и конкретный вопрос, где нас могут проконсультировать специалисты в нашем городе?». Мы понимаем, что мы можем поехать в Харьков, мы понимаем, что мы можем пойти в частную клинику, но у нас нет такой возможности плюс – это очень энергозатратно. И с этого момента мы начали думать, что мы можем сделать в этом городе.

Ідею підтримала і  тодішня губернатор Харківщини Юлія Світлична. За її підтримки були виділені кошти на ремонт будівлі старої школи, крім того, були задіяні кошти міжнародних організацій. Восени цього року,  наприкінці будівельних робіт Юлія Світлична під час робочої поїздки до району відвідала заклад, аби подивитися на результат.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Зустрічалися з представником Ради Європи, нас запевнили, що програми будуть, розвиток буде, що на Харківщину будуть виділятися  фінансування на нові проекти, а від цього – нові об’єкти.

На той момент заклад вже відвідувало 35 дітей, а по завершенню ремонтних робіт – вже 170. Директор центру «Шанс» каже – на теперішній час у місті нараховується 130 дітей із інвалідністю.

Олександр Лисенко, директор центру соціальної реабілітації людей та дітей із інвалідністю «Шанс»

За год, а я подчеркиваю, что мы работаем только год. Полтора года только шел ремонт, и мы обучали персонал. В декабре мы отметили первую годовщину. За этот год к нам обратились 170 человек, которым мы написали программы и прошли курсы реабилитации. Работают в центре 9 специалистов  в области педагогики, альтернативной коммуникации, 3 физических терапевта, 5 педагогов, 1 врач. 9 человек. Нагрузка, я вам скажу, достаточно серьезная.

Окрім центру «Шанс» на цій території розташувався і інклюзивно-ресурсний центр. Його було відкрито у вересні 2018 року за підтримки та ініціативи Юлії Світличної.

Марина Орінко, директор КП «Інклюзивно-ресурсний центр» Чугуївської міської ради

У нас працюють 2 практичних психологи, 2 вчителя-логопеда, вчитель дефектолог та реабілітолог. Первая наша функция – это сопровождение детей з особливими потребами в освітньому середовищі, перше, що ми робимо – це оцінка фізичного розвитку, мовленевого, психологічної, визначає програму навчання і корекційну складову.

Крім того, на території центру раз на тиждень працює контактний зоопарк – дітям проводять каністерапію та іпотерапію.

Ольга Сітковська, Віктор Сєріков.