«Червона» зона епідеміологічної небезпеки оголошена у передмісті Харкова

6 Квітня 2021

«Червона» зона епідеміологічної небезпеки оголошена у передмісті Харкова. Карантин з найвищим рівнем обмежень відсьогодні запровадили у Пісочині. Карантинні заходи продовжують посилювати і в області. Зокрема, сьогодні «червоною» зоною став  Куп’янськ. Раніше до «червоної» зони були віднесені  Лозова, Богодухоів, Люботин, Шевченкове, Вовчанськ та Борова. На території цих громад  заборонена робота закладів громадського харчування, непродовольчих ринків та скасовані деякі пасажирські перевезення.

Відсьогодні Пісочин – у “червоній” зоні карантину. Таке рішення ухвалили напередодні на засіданні місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Відтепер у селищі під забороною робота непродовольчих ринків та крамниць, спортивних центрів, а бари, кав’ярні  та ресторани працюють тільки на доставку або на винос. Та місцеві вважають, що суворі карантинні обмеження треба було вводити значно раніше.

Наталія, продавчиня

С сегодняшнего дня у нас никто не пьет чай, это такое постановление, поэтому отпускаем только на вынос.  Возмущений нет никаких. Люди уже знают, что такая у нас нечисть ходит по земле, поэтому никто не возмущается. Раньше надо было это сделать, потому что когда уже пошло, перевалило за пределы, поэтому это уже поздновато.

На період карантину скасували у Пісочині й соціальний автобус. Інші маршрути не забороняли. Та водії маршруток запевняють,  що людей перевозять згідно  обмежень “червоної” зони.

Михайло, водій

Только сидячие, только возим сидячие места. Народ привык уже к этим условиям, они даже не возмущаются, ниче.

Катерина, мешканка Пісочина

У нас мало людей, так що переповнених немає. Деякі водії, навіть от порахував, а всіх інших убрав. Так що в нас все четко, все красиво.

Відсьогодні в населеному пункті закрилися всі навчальні заклади, окрім дитячих садочків. Учні переходять на дистанційну форму навчання. Та місцеві обурюються, що зробити цього неможливо, адже вже другу добу в Пісочині немає світла.

Олена, мешканка Пісочина

Это «красная зона», то что дети не могут заниматься? То, что без предупреждения через день практически на ремонтные работы. Я не знаю, как учителя и как дети. Здесь везде нет уже света. Девятиэтажки у нас – со вчерашнего дня, ну и сегодня у нас отключили.

Олена, мешканка Пісочина

У нас уже больше суток нет света. Звонила инженеру, делаются работы, сколько ж они будут делаться, потому что вчера приготовила покушать, продукты боюсь, чтоб не испортились, потому что холодильник уже теплый.

У  селищній раді впровадження “червоної” зони  пояснюють стрімким зростанням рівня  захворюваності на Ковід в громаді. За тиждень він зріс на 50 відсотків. Впродовж останніх семи днів виявили 133 нових випадки зараження.  Обмеження на території громади будуть діяти два тижні. Але варто зазначити, що селище фактично є передмістям Харкова і чимало мешканців щодня їздять на роботу та у інших справах до Харкова. Багато хто  возить дітей до міських шкіл та садиків. Між тим, харківська міська влада запевняє, що в самому Харкові передумов для оголошення чергового рівня епідеміологічної безпеки на сьогодні немає. Мовляв, у міських лікарнях зайняті не всі ліжко-місця для хворих на Ковід, хоча насправді бригади швидких вже тиждень, як відмовляються госпіталізувати пацієнтів, оскільки їх нема, куди класти. З понеділка у Харкові, за рішенням міської влади, відновили навчання усі початкові школи. Між тим, тільки за добу у самому лише Харкові зареєстрували  641 новий випадок захворювання на Ковід.  Найближчими днями вся Харківська область  може опинитись у «червоній» зоні, якщо захворюваність на COVID-19 не піде на спад. Про це заявили в Уряді. Наразі стало відомо, що в обласному ветеранському госпіталі, який відучора почав приймати хворих на коронавірус, вже зайняті 105 ліжок з 120-ти. Задіяними є всі точки подачі кисню та  майже всі мобільні концентратори.

Ксенія Ручка, Євгеній Карпенко