Черговий суд у справі патрульного, який стріляв у метро

28 листопадаа 2019

Стрілянина на станції метро Наукова. Сьогодні Апеляційний суд розглянув скаргу на обраний запобіжний захід для патрульного, який стріляв у метро.  Захист наполягав – Андрій Кобцев не хотів влучити у своїх колег. Натомість, обвинувачення доводило, що капрал поліції може бути небезпечним для суспільства. На розгляді апеляції побували наші кореспонденти.

Двадцятидворічний капрал поліції влаштував стрілянину в метро в ніч на 12 листопада. Начебто помітив сторонніх, викликав поліцію, а коли прибули патрульні та співробітники спецпідрозділу ТОР, почав стріляти. Він дійсно був наляканий – стверджує адвокат Кобцева.

Людмила Дробчак, адвокат Андрія Кобцева

Протягом всього дня моїм підзахисним на станції спостерігались посторонні підозрілі особи, неодноразово деяких з них він затримував. Аналогічним чином – з 12 години до 02:30 ночі, коли розпочались події, на станції знаходились невідомі особи.  Він закрився в кімнаті охорони, натомість, охоронець весь час відкривав двері та впускав невідомих осіб.

 

Капрала затримали, під час обшуку в нього знайшли препарати, що містять кодеїн, а також пакетик з наркотичною сіллю. Очевидці кажуть – затриманий був неадекватне. Адвокат пояснила – після поранення підзахисний приймав ліки.

Людмила Дробчак, адвокат Андрія Кобцева

Це препарат Кодтерпін та Габана. Прилюдно вибачусь перед своїм підзахисним – я припустила, що це було передозування, але я отримала довідку з обласного наркологічного диспансеру  – він не перебував ані в стані алкогольного, ані наркотичного сп’яніння.

Захист каже – якщо б Кобцев і хотів когось застрелити, то зробив це – адже з 14 років займається стрільбою, і в нього 100-відсоткові показники влучання у ціль. Тож, ані умислу, ані мотивів у Кобцева не було, вважає Людмила Дробчак і просить для підзахисного домашній арешт з носінням електронного браслету.  Тим часом обвинувачення наполягає – існують ризики перебування поліцейського на волі. Зокрема, доводить що під час перестрілки могли постраждати люди.

Михайло Жорняк, прокурор

Після того, як працівники ТОРу дали йому розпорядження кинути зброю, він переключився з трьох жінок на них  і біжить по балкону і стріляє в торгівців, а потім, коли командир роти відкрив вогонь, у відповідь останній склав зброю.  Кодтерпін був виявлений при затриманні – всім відомо, що це таблетки від кашлю, але їх вживають і наркомани, оскільки вони містять наркотичну речовину кодеїн.  Також препарат Габана – він посилює дію опіатів.

Михайло Жорняк наполягає на тому, щоб суд залишив Кобцева під вартою.

Михайло Жорняк, прокурор

У разі доведення вини Кобцева, йому загрожує від 9 до 15 років ув’язнення або довічне. Це особливо тяжкий злочин і те, що вісім осіб могло постраждати смертельно, ніякі застави або більш м’які запобіжні заходи бути не можуть.

Судді радилися недовго.

Віктор Цілюрик, суддя Харківського Апеляційного суду

Керуючись статтями КПК суд ухвалив: апеляційну скаргу залишити без задоволення, рішення Московського суду від 14.11 залишити без змін. Ухвала Апеляційного суду оскарженню не підлягає.

Захист незадоволений рішенням суду та сподівається, що проведені експертизи дадуть можливість переглянути запобіжний захід.

Людмила Дробчак, адвокат Андрія Кобцева

Той факт, що в нього був відсутній умисел, я озвучувала в поясненнях свідків і потерпілих відповідно до практики Верховного суду, щоб говорити про обвинувачення за цими статтями треба доводити і умисел і мотив, але не було ні того, ні другого. Він був з ними у дружніх стосунках, не було встановлено умислу на позбавлення життя цих дівчат, тим більше що в однієї з них діти, умислу, аж ніяк не було.

Прокурор цілком згоден з судовою ухвалою.

Михайло Жорняк, прокурор

По даним слідства дійсно Кобцев представляє небезпеку для суспільства і лише тримання під вартою може якимось чином суспільство залишити у безпеці.

Досудове слідство триває – попереду наркологічна та психологічна експертизи, також фахівці вивчатимуть записи з відеокамер метрополітену. Також буде проводитись слідчий експеримент, який має встановити звідки стріляв капрал, напрямки польоту кулі та інше. Андрій Кобцев знаходитиметься під вартою до початку січня.

Оксана Кириченко, Макс Артамонов