Чергове судове засідання у справі ДТП на Сумській

6 Лютого 2019

На сьогодні у справі смертельної  ДТП за участі  Олени Зайцевої та Геннадія Дронова судом були призначені дебати. Проте, засідання розпочалось з виклику «швидкої» та неочікуваного оголошення про відвід судді.

Всі сторони судового процесу зібрались на засідання. Чекають лише на обвинувачених та захист Дронова. Крісла його адвокатів порожні. Геннадію Дронову викликали «швидку». Чоловік поскаржився на болі в серці. Проте, за кілька хвилин його разом із Оленою Зайцевою привели до зали суду.

Сергій Перепелиця, адвокат Геннадія Дронова

Як ви бачите, він дійшов. Якщо потрібна буде ще допомога, то, звісно, викликатимемо «швидку», але засідання в жодному разі зірвати не збираємось.

У перші ж хвилини адвокат Сергій Перепелиця оголосив судді Віктору Попрасу відвод. Сторона захисту вважає, що суддею було вчинено немало правопорушень, наприклад, у тому, як допитували свідків та  експертів.

Сергій Перепелиця, адвокат Генадія Дронова

Проведення експертизи було доручено Інституту судових експертиз і, як наслідок, додаткова експертиза була проведена експертами, яким надавались попередні висновки, наявні в матеріалах справи та щодо компетентності яких уже висловлювались сумніви. Суд так само проігнорував те, що сторона захисту не довіряє даній експертній установі, хоча суд повинен був дотримуватися рівності сторін у процесі.

Прокуратура просить відмовити у задоволенні заяви, вважаючи такі дії адвоката Дронова навмисним затягуванням процесу.

Ігор Омельченко, прокурор

Суддя, він – головуючий. Він розглядає справу по суті. Він має право з’ясовувати ті питання, які йому незрозумілі. Врешті він це робить для того, аби винести справедливе рішення.

Захист Олени Зайцевої так само не помітив достатньої обґрунтованості у заяві Сергія Перепелиці про відвід судді.

Юлія Козир, адвокат Зайцевої

Заявником не наведено належного обґрунтування наявності підстав для відвода судді, передбаченою статтею, не наведено доказів наявності таких обставин. Вважаю, що незадоволеність учасника справи процесуальним рішенням і судді не може бути підставою для відвода судді.

Врешті-решт заяву щодо відвода судді Віктора Попраса не задовольнили. Суд може переходити до дебатів.

Олена Павличенко, Євген Сєріков.