Через спекотну погоду оголошено високий рівень пожежної небезпеки

6 Вересня 2019

На Харківщині через спекотну погоду оголошено високий рівень  пожежної  небезпеки. Служба з надзвичайних ситуацій, а також чиновники та правоохоронці, попереджають про небезпеку розпалювання вогнищ у лісах та спалювання сухої трави.

Через те, що температура повітря тримається на рівні літньої, в Харківській області продовжує діяти розпорядження про заборону відвідання лісів, також виконуються заходи щодо запобігання виникнення лісових пожеж в екосистемах.

Павло Пономаренко, директор Департаменту цивільного захисту населення Харківської облдержадміністрації 

У нас є певні проблеми з організацією на місцях запобіжних заходів з боку лісників.  Організація збору врожаю.

Цього року на гасіння пожеж в екосистемах пожежні виїжджали більш ніж трьох з половиною тисяч разів, це понад 65% від загальної кількості виїздів.  Пожежі в лісах виникали майже 70 разів, площа – близько 30 гектарів.

Анатолій Торяник, заступник начальника ГУ ДСНС України в Харківській області 

Чим складні пожежі в екосистемах. Вони відбуваються на відкритих місцевостях. Швидко розповсюджуються, несуть із собою загрозу знищення як майна, так і екосистеми. Відсутній під’їзд до місць загоряння, немає джерел водопостачання. У нас від пожеж в екосистемах загинуло цього року 5 і 11 – травмовано.

Статистика говорить про те, що кількість пожеж з кожним роком зменшується. У першу чергу через обізнаність населення про небезпеку розпалення вогню.  Багато пожеж виникає на полях під час збору врожаю. Цього року їх вже було  55.

Сергій Колосовський, нач. управління запобігання надзвичайним ситуаціям  ГУ ДСНС України в Харківській обл. 

Це підпали полів з культурами – це пшениця, зараз буде прибиратися соняшник, кукурудза. Ситуація складна, по трьом пожежам відкрите кримінальне провадження. За статтею 170 та 192. Триває слідство.

На випадок виникнення великих пожеж в екосистемах у харківському аеропорту чергує вертоліт для гасіння вогню зверху спеціальним пристроєм.

Поліція на сьогодні також слідкує за недопущенням загоряння  в лісах та полях.

Євген Волошин, заступник начальника управління превентивної діяльності Нацполіції 

Наші підрозділи націлені на цю роботу – на недопущення людей, громадян до відвідування цих місць. Проте, ми не можемо постійно чергувати біля лісних масивів, але працюємо в цьому напрямку дуже плідно, наряди, які чергують в області, націлені на ці заходи щоденно. Також активно займаються профілактичною роботою з населенням дільничні та рейдів проводимо багато з працівниками ДСНС. Я хотів би звернутися до громадян України, особливо сільської місцевості, там починають спалювати суху рослинність і забувають, що можуть бути погані наслідки. Я прошу передавати своїм близькім – бути уважним, не спалювати рослинність.

Існує відповідальність за порушення правил  спалення сухої трави – як адміністративна, так і кримінальна. Так, за адмінпротоколом, штраф за спалення сухої трави – до трьохсот сорока гривень, а для посадових осіб – до  1200  гривень, кримінальна  відповідальність – до 5 тисяч штрафу і обмеження волі – до 5 років.

Анна Почапська, Віктор Сєріков.