Чемпіонат України з синхронного плавання триває у Харкові

6 Лютого 2019

Чемпіонат України з синхронного плавання проходить у Харкові у басейні «Локомотив». Участь у ньому беруть команди з Києва, Одеси, Миколаєва і Харкова. Команда харківських синхроністок вже 15 років є чемпіонами України. У минулому році на чемпіонаті світу серед юніорів у Будапешті дівчата  завоювали срібні медалі.

Цьогоріч вперше команда виступає з новою технічною програмою і доволі важкою, розповідає головний тренер збірної України з синхронного плавання Світлана Саїдова. Змінився склад харківської команди, але найцікавішим є те, що флаєром буде дівчина зі ростом 180 сантиметрів.

Світлана Саїдова, головний тренер збірної команди України з синхронного плавання

Обычно у нас акробатки все маленькие, но таким образом мы хотим попробовать надежность команды с большим весом, с большим ростом. Это большая нагрузка на команду идет. И плюс характер. Мы создаем помехи. Надо эти помехи создавать на чемпионатах Украины, на местных соревнованиях.

Відповідальність за стрибок у воду сьогодні лежить на Марті Федіній. Але дівчина впевнена, що в неї все вийде.

Марта Федіна, синхроністка

 Сначала я не могла подумать. Я такая высокая. Несвойственно для верхней быть. Но потом начало получаться. Но, конечно, страх, когда ты бьешься. Это страх охватывает тебя.

Розпочався виступ команд. Ось і наші харків’янки готуються до свого виходу. Увага прикута до Марти та її стрибку.

Глядачі аплодують з трибуни. Дівчата далі виконують свою програму. Після виступу синхроністки зізнаються, що від тренерів були зауваження, але переважно своїм виступом задоволені.

Мы пытались сделать, как можно сложнее в этом году. Чтобы всех удивить, чтобы зритель получил удовольствие. – У тебя все получилось?-  Да.- Все похвалили: «Молодец, высоко, красиво!»

Харківські синхроністки прославляють не тільки область, але і всю Україну. На цьому кілька місяців тому зауважувала голова регіону Юлія Світлична, привітавши спортсменок із успішним виступом на чемпіонатах світу та Європи.

Світлана Саїдова, головний тренер збірної команди України з синхронного плавання

Областная администрация поддерживает весь спорт. Прежде всего это наше обеспечение, спортообеспечение. Вы знаете, что построили шикарный комплекс на ХТЗ и сейчас стоит вопрос о бассейнах. Люди в администрации этим занимаются. Мы достучались и, в принципе, говорили много что городу, нужно много басейнов.

У планах збірної – готуватися до відбіркових турнірів Олімпіади 2020 року. Дівчата певні – все вийде, адже вони постійно відчувають підтримку з боку губернатора. Нагадаємо, розвиток спорту є одним у пріоритетів у роботі голови області Юлії Світличної.

Олена Павличенко, Євген Сєріков.