Будівництво філармонії виходить на завершальний етап

5 Грудня 2018

Останні будівельні роботи у філармонії. Невдовзі тут прозвучить перший довгоочікуваний концерт після багаторічної перерви. За ініціативи голови області Юлії Світличної будівництво йде згідно з наміченими термінами, фінансується об’єкт в повному обсязі.

Фасад Харківської обласної філармонії вже готовий – прибрали паркан.  Останні роботи –  за кілька днів – встановлення ліри.

Сергій Жуков,  директор Департаменту капітального будівництва Харківської облдержадміністрації 

На фронтоны будет лира, через два дня, вот видите, вот здесь она такая масштабная, объёмная. Это очень сложное изделие, оно из Киева, и на этом заканчивается работа полностью.

Також наразі у розробці об’ємні літери «Харківська обласна філармонія», що розміщуватимуться на фасаді.   У фойє основного залу йдуть оздоблювальні роботи – привезли індійський граніт для зали. На сьогодні тут робітники працюють у дві зміни. Крім цього, закінчується у фойє монтаж 3D-панно. Залишилося лише пофарбувати – говорить Жуков.

У великій залі філармонії будівельники розпочали монтажні роботи двох великих люстр.

Сергій Жуков,  директор Департаменту капітального будівництва області  

Приедет Львовская организация, приступит к их монтажу, их надо поднять на специальных лебёдках, внизу в это время уже будет закрыт паркет, вскрыт лаком и защищён специальной «подложкой», также со следующей недели начнется монтаж кресел.  Также мы  начинаем монтаж  большой акустической ракушки, элементы придут со следующей недели. А вообще мы находимся на финише.

Нагадаємо, що відкриття відреставрованої філармонії планується на початок наступного року. Наразі в будівлі працює понад 200 будівельників різного напрямку. Деякі роботи йдуть цілодобово. Зараз бригадири  навіть звернулися до творчого колективу філармонії, щоб ті, дещо змінили свій концертний графік, мовляв, реконструкція не повинна зупинятися. Про це нещодавно говорила і губернатор регіону.

Юлія Світлична, голова Харківської обласної  адміністрації 

Я заверяю вас, что мы сделаем всё возможное, чтобы долгожданный концерт прозвучал в долгожданной филармонии в начале 2019 года. 10 лет обещали, а мы сделаем, кто-то говорит, что не надо уделять внимание культуре в военное время, а мы говорим – надо. Культура и искусство наполняет наши души. И делает новые полезные дела для общества.

Директор філармонії довго очікував на відкриття музичного храму, сьогодні, за його словами, він не сумнівається в успіху справи, адже реконструкція знаходиться на особистому контролі голови області Юлії Світличної.

Юрій Янко, директор Харківської обласної філармонії 

Очень хорошо, что культура у нас в области в надежных руках, спасибо Вам большое.

Нагадаємо, що велика зала філармонії буде вміщувати майже вісімсот глядачів, загалом у будівлі зможуть розміщуватися близько півтори тисячи людей під час концертів.

Анна Почапська, Євген Сєріков.