Будівництво амбулаторій в області

1 Лютого 2019

До кінця першого кварталу 19-го року в області з’явиться 15 нових амбулаторій. Їхнє будівництво знаходиться вже на завершальному етапі.

Восени минулого року в області розпочали будівництво 30 амбулаторій. Цього року збудують ще 20. Можливим це стало завдяки підтримці голові області Юлії Світличної. Будівництво кожного об’єкта знаходиться на її особистому контролі.

Павло Федосенко, радник голови Харківської облдержадміністрації 

Это будут комфортные современные здания, оборудованные всем необходимым, для того, чтобы предоставлять даже в самых отдаленных населенных пунктах людям качественную медицинскую помощь. Они будут оборудованы жильем для врачей, которые там будут работать. Таким образом будет решена проблема не желание многих молодых специалистов переезжать из города в села.

У селищі Мала Рогань проживає більше 4 тисяч людей. Амбулаторію тут почали будувати у жовтні. Сьогодні вона готова більш ніж на 90%.

Олександр Цупило, перший заступник голови Харківської райдержадміністрації

Фактично всі роботи з будівництва і внутрішнього оздоблення закінчилися. Наводимо лише невеликі нюанси, недоробки.

Меблі та все медичне устаткування закуплене. Залишилось лише обладнати ними кімнати.

Плитка, там де необхідно. Встановлені всі системи каналізації, водопостачання. Ця амбулаторія знаходиться в такому планово-економному режимі. Опалення здійснюється за рахунок електроприладів.

Кожна нова амбулаторія передбачає ще й квартири для лікарів. У цьому медзакаладі їх дві. Двокімнатні квартири: кухня, велика санітарна зона будуть до послуг молодих фахівців.

Тут так само вже все готово. На вікнах – жалюзі, яскраві шпалери, санвузол оснастили сантехнікою. Лікарям та їх сім’ям, за словами Олександра Цупила, тут має бути зручно.

Територію навколо будівлі амбулаторії озеленять.

Олександр Цупило, перший заступник голови Харківської райдержадміністрації

Амбулаторія побудована за сучасними технологіями з використанням каркасної технології та утеплення. Тут виконані роботи з благоустрою території. Під снігом знаходяться асфальтовані тротуари. Виложені тротуарною плиткою підходи до амбулаторії.

Крім того, Харківщина стала одним із 5 регіонів в Україні, де буде тестуватися система телемедицини. Комп’ютери та програмне забезпечення вже є, розповідає Олександр Цупило, тож жителям селища Мала Рогань залишилось лише чекати відкриття сучасної амбулаторії. Нагадаємо, розвиток медичної сфери знаходиться на особистому контролі голови регіону Юлії Світличної.

Олена Павличенко, Віктор Сєріков.