Близнюківську центральну районну лікарню оновлять

21 листопадаа 2018

У Близнюківській центральній районній лікарні невдовзі розпочнеться ремонт. Обласні кошти на відновлення медичний заклад отримує за ініціативи очільниці регіону Юлії Світличної. Стан лікарні оцінив заступник голови Харківської облдержадміністрації Євгеній Шахненко, який з робочим візитом побував у селищі.

Сірі стіни, старі двері, відлущена побілка на стелі. Багато приміщень Близнюківської центральної районної лікарні мають саме такий вигляд. У них ремонт  має початися негайно, адже медичні заклади повинні мати нормальні умови для перебування як пацієнтів, так і персоналу – така позиція голови області Юлії Світличної.

На сьогодні у лікарні вже зроблене хірургічне відділення та жіноча консультація. Зараз ці приміщення відремонтовані та оснащені новими меблями і всіма необхідними для роботи лікарів матеріалами.

Відновили і деякі палати в лікарні. У них стіни обшили пластиком, замінили двері. Оснастили новими ліжками, меблями та білизною. Проте, це лише окремі приміщення. Основні проблеми в закладі досі присутні і для їх усунення потрібні значні кошти.

Євгеній Шахненко, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Здесь необходимо делать практически все. Начиная с кровли, утепления зданий, замены окон, замены комуникаций – все это заложено в проект. Сейчас часть работ за счет средств и районного бюджета и областного бюджета уже сделаны. Сделана кровля над инфекционным отделением, сделан фасад инфекционного отделения. Некоторые палаты, операционный блок в более нормальном состоянии, но необходима полная комплексная реконструкция.

За рахунок фонду регіонального розвитку в 2019 році перші 20 мільйонів гривень планують виділити на основні роботи: ремонт покрівлі, утеплення закладу, відновлення комунікацій. Після чого вся лікарня матиме сучасний вигляд. Заступник голови області оглянув всі відділення лікарні: терапевтичне, дитяче, поліклінічне, інфекційне та інші. Він оцінив стан будівлі, оглянувши всю територію закладу, подивився нинішній стан харчового блоку, який так само потребує оновлення.

Головний лікар Близнюківського центрального закладу охорони здоров’я наголошує на тому, що проект нової лікарні готовий, він пройшов державну експертизу.

Лариса Полікова, головний лікар Близнюківської центральної районної лікарні

Такої уваги, яку зараз приділяє обласна державна адміністрація, ми давно цього не відчували. З наступного року у нас піде фінансування 50 %. Будемо проводити реконструкцію лікарні.

Привести до ладу заклад охорони здоров’я конче необхідно, наголошує керівництво лікарні. Адже обслуговує вона 19-ти тисячне населення району.

Нагадаємо, вже зараз за підтримки та ініціативи голови області Юлії Світличної повністю оновлені центральні лікарні в Новій Водолазі, Красному Куті, Краснограді, Ізюмі та інших районних центрах. Тож, невдовзі і в Близнюках медзаклад отримає новий вигляд та стане максимально комфортним для перебування пацієнтів в його стінах.

Також, за ініціативи губернатора, лише за останній рік у понад 50 закладів охорони здоров’я були направлені кошти з  різних бюджетів на реконструкцію та будівництво амбулаторій, поліклінік та лікарень.

Олена Павличенко, Макс Артамонов.