Близько 200 питань довелося обговорити депутатам Циркунівської сільради на сесії

29 Липня 2021

Зберегти землю для громади. Близько 200 питань довелося обговорити депутатам Циркуніської сільради на сесії, що відбулась напередодні. Більшість з них – саме земельні, що викликали суперечки серед обранців. Про перебіг подій дивіться далі у сюжеті.

Зміни до бюджету та питання, що стосуються роботи сільради – з цього почалася сесія в Циркунах. Не з усіх тем довелося дійти згоди, зокрема, думки розділилися щодо преміювання сільського голови Миколи Сікаленка. Бюджетна комісія схвалила пропозицію додаткової виплати у сумі 150% від окладу.

Світлана Ганічева, депутат Циркунівської сільради

Так як голова жоден місяць не получав премію, якщо взяти квітень, березень, лютий і січень, і поділити 150 на чотири це 40% на місяць. Можете сказати до відома депутатів цифри – не 150%, а щоб ми розуміли, скільки це – я не бухгалтер.

Все ж таки з’ясували, що оклад голови – близько 11,5 тисяч гривень, від цієї суми і вираховуються ті 150%, на які хотіли преміювати Миколу Сікаленка. Втім, більшість депутатів утримались від ухвалення цього рішення.  Блок земельних питань склав 186 пунктів. Це згоди на відновлення меж земельних ділянок, надання дозволів на розробку технічної документації із землеустрою та затвердження проектів землеустрою. Спочатку у депутатів виникли питання, як саме голосувати – у якому випадку  рішення набуває чинності.

Вадим Бенедик, депутат Циркунівської сільської ради, («Блок Світличної «Разом!»)

Те, що касається людських, при хаті, присадибних ділянок, – там звичайна більшість – так – так. Те, що ми передаємо у власність – дві третини голосів.

Під час голосування у депутатів виникали певні питання – наприклад, коли ділянка була вже комусь виділена, або її хотіли отримати двоє осіб. Так, на ділянку площею 10 соток у Руських Тишках претендувала водночас і  не місцева мешканка, і родина, що давно тут проживає з трьома дітьми.

Тетяна Лаптій, мешканка с. Руські Тишки

Я маю право вас попросить, а ви рішить. Ні до цього, ні після ми не брали земельних участків, це в перший раз. А як вам, щоби сільрада виділила вам більшу нормальну людську ділянку – давайте вам посодействуем и найдем вам на 25 соток. Ви заслуговуєте, судячи з порядку денного, в нас є земля, але чомусь фільтрується, для таких, як ви її нема.

У цьому випадку підтримали місцеву мешканку. В інших випадках, коли депутати не розуміли, кому саме відводять ділянку, за ці питання «Блок Світличної «Разом!» не голосував.

Микола Сікаленко, Циркунівський сільський голова

Сесійна зала дуже розділена, на жаль, депутати не прийшли до єдності, я думаю, що це ознака часу.

Ірина Муравка, депутат Циркунівської сільської ради («Блок Світличної «Разом!»)

Думка нашої фракції така – ми не зовсім розуміли, де саме знаходяться ці ділянки, не дуже зрозуміло написання заяв, тому наше рішення було сьогодні не підтримати дані питання, з’ясувати по цим ділянкам, у людей буде ще можливість написати заяви, якщо буде зрозуміло що це дійсно людина, ми не бачили цих людей.  Сьогодні трапився такий момент – ділянка була написана на одну людину, а виявилося, що просила інша. Саме це і стало причиною такого рішення.

Загалом більшість земельних ухвал стосувалась тих випадків, де люди вже отримали кадастрові номери, витратили гроші, і минулі сесії вже надали їм дозвіл, і залишилось затвердити документацію. Від надання нових земельних ділянок депутати утримувались.

Вадим Бенедик, депутат Циркунівської сільської ради («Блок Світличної «Разом!»)

Ми дуже прискіпливо дивимся на землю зараз. Земля повинна бути для людей, а коли відчуваємо, що щось не так, що будуть проблеми. Тому всі питання людські, де земля під хатою, ми голосували, а те що великих розмірів, непонятно, кому, ми відмовили. Пропустити землю, яка належить людям, і віддати її в чужі руки, ми не маємо права.

За словами Вадима Бенедика, близько 30 гектарів таким чином утримали в громаді і не надали невідомим особам. У тих, кому відмовили, ще буде шанс написати заяви, які має розглянути  земельна комісія.