Біля облдержадміністрації відбулася акція протесту

26 Грудня 2019

Біля двох сотень активістів та небайдужих харків’ян зібрались під стінами обласної державної адміністрації, аби сказати категоричне «ні» можливому обміну обвинувачених у теракті біля Палацу спорту. Серед присутніх були і родичі загиблих.

Інформація про те, що підозрюваних у скоєнні теракту біля Палацу спорту у 2015 році, хочуть обміняти, вперше з’явилася у вересні цього року. Про це на своїй сторінці у «Фейсбуці» написав журналіст Андрій Цаплієнко.

Андрій Цаплієнко, журналіст

Нелюдів збираються відпустити на свободу. Я щойно дізнався, що росіяни включили в список на обмін Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького та Сергія Башликова.

Встановлена ними в снігу МОН-100 – це два кіло тротилу і чотириста 10-мм кульок зі сталі. Коли тротил вибухає, вони летять на 120 метрів вперед. І цей сталевий дощ мав викосити десятки людей. Більшість врятувала «Газелька», яка раптово стала між міною і натовпом.

Нагадаємо, теракт стався 22 лютого 2015 року поблизу Палацу спорту в Харкові. Патріоти  з українськими прапорами зібрались на мирну ходу з нагоди річниці перемоги Революції Гідності. Аж раптом пролунав вибух.

За кілька днів співробітники СБУ за підозрою в скоєнні теракту затримали трьох жителів Харківщини – Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького і Сергія Башликова. За даними силовиків, чоловіків завербували російські спецслужби. Вони проходили підготовку в Бєлгороді, а за теракт мали отримати 10 тисяч доларів. Суд над підозрюваними  триває і досі. Всі троє відмовляються визнавати провину та всіляко затягують розгляд справи.

Інформація про можливий обмін підозрюваних на українських військовополонених лунає щодня. Захист ані заперечує, ані спростовує цього. Щоб не допустити обміну потерпілі та родичі загиблих пішли зі зверненням до губернатора. Під стінами адміністрації їх підтримали близько двох сотень активістів.

Валентин Бистриченко, активіст

Буде прецедент, будь-які проросійські, російські террористи зможуть скоювати террористичні акти на территорії України і їх легко буде обміняти і повернути в Россію.  І саме тому не можна створювати такий прецедент і люди проти цього виходять. Вони виходять за чесний та справедливий суд, щоб люди, які скоїли террористичний акт у 2015 році, були покарані.

Взяв участь у акції і батько загиблого під час теракту 15-тирічного Данила Дідика. З адміністрації він  вийшов подавлений. Говорить, з розмови зрозумів, що з вірогідністю 90% обвинувачених все ж таки обміняють. Чоловік категорично проти цього.

Андрій Дідик, батько загиблого Данила Дідика

Саме тому, що вони злочинці і вони вбили людей, я не погоджуюсь, щоб вони перетнули кордон і стали вільними людьми.  Після обміну вони будуть жити повноцінним життям, вони будуть зі своїми родинами, будуть виховувати дітей, вони будуть жити повноцінним життям. Чи це справедливо?

Крім того, всі троє підозрюваних є громадянами України, тому внесення їх імен в список на обмін суперечить законодавству. Тож потерпілі разом із громадськими організаціями написали звернення до Президента, в якому відзначили недопущення можливого обміну.

Юлія Котелевська, Дмитро Поздняков.