Біля обласної адміністрації відбулась акція протесту

4 Травня 2020

Скандальне призначення губернатором Олексієм Кучером  на посаду голови координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання Євгена Грицькова, якого пов’язують з прихильниками «руського миру» призвело до акції протесту біля будівлі обласної адміністрації, куди вийшли представники різних громадських організацій.

«Проти ватних призначень» – це одне з гасел учасників акції протесту, більшість з яких – представники «Національного корпусу», які напередодні заявили про свою позицію, щодо, як вони самі сказали, «ганебної вихідки керівництва області», а саме призначення – прихильника «руського миру» Грицькова на посаду голови координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання. При цьому Грицьков є заступником Кучера.

Костянтин Немічев, голова Харківського осередку «Національного корпусу»

Вимоги прості, тобто, щоб зняли з патріотичного виховання людину, яка їздить відмічати побєдобєсії у Берліні. Діти – наше майбутнє і як ми ставимося до виховання, так ми ставимося до нашої України. Це першочергові вимоги наші, а якщо далі піде, то будемо вимагати звільнення, а якщо голова не прислухається, то будемо вимагати щоб Президент змінив голову.

На сходах обласної адміністрації пікетувальники залишили фото подій 2014 року, коли будівля була захоплена представниками сепаратистських організацій. На той момент Харків став епіцентром боротьби України за незалежність. Тому сьогодні учасники акції протесту у такий спосіб хочуть нагадати Олексію Кучеру, чого варта свобода країни. Подібні призначення дискредитують владу – певні пікетувальники.

Костянтин Немічев, голова Харківського осередку «Національного корпусу»

Ми давали час до понеділка, сьогодні понеділок, ми вийшли і, якщо не буде реакції, то будемо продумувати далі, як зробити так, щоб патріотичним вихованням займалась людина, яка знається на цьому.

Пікетувальники обурені  рішенням голови області  Олексія Кучера, який вирішив, що людина із такими поглядами має  займатися саме патріотичним вихованням дітей.

Христина, учасниця пікету 

Тому вірити зараз новим призначенням, ви подивіться, хто в Києві при владі, всі повертаються, я не здивуюся, якщо Януковича повернуть, це жах.

Іван Ракіч, член обласної  координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання  

Для мене, як для учасника бойових дій, важливо, щоб мої діти бачили і чули про патріотичне виховання. Я вважаю, що це системний збій, пов’язаний з нерозумінням голови області важливості цієї посади.

Текст вимоги представники  ініціативної групи  направили  в приймальню Кучера. До того ж, пікетувальники вигукували  «Кучер, виходь!», але губернатор не  вийшов до людей.

Анна Почапська,  Дмитро Поздняков.