Автори фільму-розслідування про родину Тимчуків дали прес-конференцію

30 Липня 2021

Автори фільму-розслідування суспільно-політичного проекту «Кнопки-Харків» та громадська організація «U.PRAVA»  сьогодні дали прес-конференцію в Києві, в інформаційному агентстві «Українські новини», де розповіли про процес створення журналістського розслідування, де розповідають і наводять факти, що губернаторка Харківщини Айна Тимчук та її екс-чоловік Андрій Тимчук придбали у 2013 бізнес у Криму і продовжували вести його, вже коли півострів був окупованим. Подробиці – далі.
Нагадаємо, що днями журналісти оприлюднили розслідування, де говорять про те, що Айна Тимчук разом з чоловіком у 2013 році придбали будівлю-готель для введення бізнесу в Алушті, втім, після окупації Криму Росією не відмовилися від готелю, а почали переоформлення та реєстрацію бізнесу вже за російськими законами. Кожне слово журналісти доводять документально. Айна Тимчук робить довіреність на свого друга, який після Революції Гідності перебіг на бік Росії – Дмитра Перепелицю.
Олег Яковлєв, представник громадської організації «U.PRAVA» 

Данная доверенность записана на украинском и переведена на русский,  и кричащее факты соблюдения норм России для сделок, они требуют, чтобы все сделки, которые проводятся, выполнялись с соблюдением аббревиатуры – Республика Крым. Применяется формулировка Айной 12 раз – Республика Крым, право распоряжением гостиницей в Республике Крым.

Цією довіреністю Айна Тимчук дозволяє від її імені вести бізнес в Криму з формулюванням – в Республіці Крим Російської Федерації. Таким чином, Айна Тимчук визнає Крим російським. Далі є факти того, що протягом двох років – з 2015 до 2017 року в готель на реконструкцію вкладається майже 280 тисяч доларів. Тимчук – український губернатор, що вкладає величезні кошти в економіку Росії, в період окупації країною-агресором українських територій. Далі Тимчук отримує прибуток від готелю 50 тисяч доларів щомісяця. Згодом вона продає готель Перепелиці, чи то дає в обмін на елітний будинок з великою ділянкою землі в Вовчанському районі Харківської області. При цьому Айна та Андрій Тимчуки декілька разів їздили до Криму вже після окупації півострову. Готель є у власності Андрія Тимчука, тож журналісти під виглядом покупців дізналися чимало цікавого від самого Тимчука про його схеми, та оборудки, що він вів разом із екс-дружиною.

Олег Яковлєв, представник громадської організації «U.PRAVA»

Андрей Тымчук отметил, что сделка проводилась по законам России, а законами Украины в тот момент они не оформили, и поэтому на него были возбужденные уголовное дела, Тымчук попросил компенсировать затраты, которые он понёс.

Свої витрати екс-чоловік губернаторки оцінює в 50 тисяч даларів, а саме ці кошти нібито він витратив на те, аби зам’яти кримінальну справу проти себе. Всі документи і факти порушення закону Айною та Андрієм Тимчуками журналісти направили в усі правоохоронні органи та до Президента, майже за тиждень до виходу розслідування.

Марк Копил, представник суспільно-політичного проекту «Кнопки-Харків» 

 Почему эта тема выходит за рамки региональной политики? Потому что мы, как страна сильно подставляем себя, как мы можем требовать поддержки от Запада, когда не может обеспечить внутреннюю безопасность? Пока Офис Президента может этот вопрос уладить без потерь репутации, решить этот кадровый вопрос, мы надеемся на реакцию, которая устранит это недоразумение.

Журналісти не називають свої джерела інформації, тільки говорять, працювали в інтересах національної безпеки та з метою все ж таки притягнути губернаторку та її екс-чоловіка до відповідальності.

Марк Копил, представник суспільно-політичного проекту «Кнопки-Харків»

Наше право – осветить эту ситуацию и правильно трактовать, почему это должно быть искренне, нести ответственность за наши источники мы не будем.

До речі, журналісти кажуть, що запрошували Айну та Андрія Тимчуків взяти участь в цій прес-конференції, щоб в них була можливість висловити свою позицію, проте ті не прийшли і навіть не надали відповіді.

Олег Яковлєв, представник громадської організації «U.PRAVA» 

Мы еще до выхода фильмов отправили запрос к Айне Тимчук и хотели услышать ответ и отобразить в фильме. Ответа не получили, мы пригласили вчера, официально предложили участие принять в режиме видеоконференции. Есть только отписки в «Фейсбуке».

Тим часом, журналістське розслідування викликало великий резонанс у суспільстві, обурені харків’яни вийшли на мітинг під будівлю обласної адімінстрації, де вимагали звільнення чиновників та зустрічі із Айною Тимчук, втім, жодної реакції на ці вимоги від губернаторки не надійшло.

Анна Почапська