Американські благодійники прийшли на допомогу харківським медикам

11 Вересня 2020

Американські благодійники допомагають харків’янам боротися з коронавірусною хворобою. Обладнання передали до 17-ї лікарні та Інституту охорони здоров’я дітей та підлітків. Лікарі повідомили, що наразі такий подарунок дуже важливий, адже зараз спостерігається зростання кількості хворих на COVID-19.

Георгій Даниленко, директор Інституту охорони здоров’я дітей і підлітків НАМН України

Це дуже добрий апарат, який суттєво покращить наші можливості, підвищить якість нашого лікування.

Алекс Говен, президент міжнародної організації допомоги «The Fishermen»

Насправді, фактична вартість цього вантажу – 20 тисяч доларів, але оскільки це подарунок, вартість виходить десь близько 10 тисяч гривень. До складу вантажу увійшли: апарат ультразвукового дослідження, кардіографи, аспіратори та ще багато товарів, які призначені для боротьби з коронавірусною хворобою.

Вантаж, який прибув з Америки до Харкова оформлюють митники, після чого його можна перевозити до лікарень та використовувати за призначенням.

Сергій Чалий, заступник начальника митного поста «Харків – автомобільний» Харківської митниці ДФС

Спочатку розміщується на складі гуманітарної допомоги, потім підприємство, отримує рішення Мінсоцполітики і потім подається митна декларація, здійснюються всі митні формальності і вантаж оформлюють у вільний обіг.

За минулу добу на Харківщині зафіксували рекордну кількість летальних COVID-випадків. Коронавірус виявили у двохсот вісімдесяти осіб. За даними Харківського обласного лабораторного центру, у вересні почастішали летальні випадки серед COVID хворих. У зв’язку з цим у Харкові вирішили створити додаткові місця для пацієнтів з коронавірусом.

Ганна Прохоренко, начальник відділу стаціонарної допомоги Департаменту охорони здоров’я

Открываем дополнительные койки в 18 и 25 больнице, при том, что уже 13 и 17 больницы активно работают на прием и лечение больных с Ковид. Действительно, заболеваемость растет.

Американські благодійники планують й надалі передавати предмети медичного призначення для Харкова.

Ксенія Ручка, Євгеній Карпенко