Альтернативна енергетика у храмовому комплексі

4 Жовтня 2019

Альтернативна енергетика у храмовому комплексі.  На даху соціального центру кафедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці Римо-католицької церкви у Харкові запрацювала сонячна електростанція. За інформацією Харківського енергетичного кластера, ця електростанція є найбільшою даховою сонячною електростанцією у регіоні, розміщеною  на об’єктах соціальної і культурної сфері. Детальніше – у ексклюзивному матеріалі «Вечірніх новин».

Костел на вулиці Гоголя у Харкові. У храмовому комплексі є кілька споруд. На одній з них – соціальному центрі при храмі з’явилась сонячна електростанція. Ідея використовувати альтернативне джерело енергії виникла минулого року – розповіли у храмі.

отець Войцех Стасевич, священослужитель кафедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці Римо-католицької церкви

По-перше, звісно, що комунальні та всі витрати, особливо енергії, кожен з нас має так як має, тим більше наш соціальний центр – він бачимо два поверхи, то дуже великий будинок і прийшла  така думка спробувати, щоб енергія була нами продуктивна, тому що тут багато сонця в Харкові.  В Європі  – це дуже популярно, майже на кожному храмі, це батарея, панелі воно єсть і прийшла просто думка, щоб в Україні треба і в Харкові.

Щоб втілити ідею, у храмі розробили проект та позичили гроші. На сьогодні тут встановлені 66 панелей більше ніж по 22 кіловати кожна – загальна потужність близько 150 кіловат. У храмі вже підрахували економічний зиск від прогресивного кроку.

отець Войцех Стасевич, священослужитель кафедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці Римо-католицької церкви

Якщо літо саме найбільше місяці було сонячно. Тут десь в районі 3-3,5 кіловатів воно нам продукувало. Це звісно, на наші потреби нашого центру соціального було забагато, але беручи цілий рік, десь приблизно  в районі 80% має енергії нам віддавати того, що ми користуємо, так що дуже велика економія і саме головне – захист нашої природи, нашого світу.

До соціального центру при храмі, на даху якого розмістили сонячну електростанцію, щодня приходить близько 200 людей. У центрі надають допомогу усім нужденним – незалежно від національності та віросповідання, розповідає сестра Сабіна. Це і харчування, і надання одягу, і медична допомога  та різні послуги.

сестра Сабіна

Я работаю тут уже почти 10 лет, тут с бездомными и малообеспеченными, помогаем, кормим всю неделю с 10 до часу-двух. Если бездомные, то чаще, чтобы покушать, чтобы какие-то вещи чистые. Если надо,  то какие-то постирать вещи, если возможно, и кормить.

У храмі розповіли – протягом 5 років їм потрібно буде повертати кошти, які вони позичили на закупівлю сонячної електростанції. Після цього вони матимуть безкоштовну електроенергію.

Ірина Дергоусова, Євген Сєріков