Аграрії Харківщини намолотили перший мільйон тонн зерна нового врожаю

10 Липня 2019
Аграрії Харківщини намолотили перший мільйон тонн зерна нового врожаю. Наш регіон, як завжди в лідерах. 
З цим здобутком хліборобів регіону привітала голова Харківщини  Юлія Світлична. Вона запевнила, що обласна влада разом з аграріями зможуть забезпечити подальший розвиток сільського господарства в регіоні.
 
Юлія Світлична – голова Харківської облдержадміністрації 
Сердечно вітаю вас із трудовим здобутком – намолотом першого мільйона тонн зерна ранніх зернових та зернобобових культур. Нинішній успіх – це результат вмілої організації праці, використання сучасних технологій вирощування зернових культур, високого професіоналізму та самовідданої праці аграріїв. Я переконана, що разом ми забезпечимо розвиток сільського господарства нашої області. Дякую вам за любов до землі та відданість справі. Від щирого серця бажаю вам нових трудових успіхів. Нехай ваші оселі наповнюються добробутом та затишком!
На сьогоднішній день за інформацією Департаменту агропромислового розвитку області, вже намолочено більше мільйона тонн зерна ранніх зернових та зернобобових культур з площі 280 тисяч гектарів. Середня врожайність склала більш ніж  35 центнерів з гектару.
 
Олександр Нездюр, директор Департаменту агропромислового розвитку Харківської облдержадміністрації
Зимний покров в области составлял от 20 до 42 сантиметров, т.е. влаги было достаточно, зима была мягкая, растения чувствовали себя в состоянии покоя, великолепно вышли из зимней спячки, и в итоге, мы получили более 90% растений в хорошем состоянии.
Озимої пшениці намолотили 865 тисяч тон тонн, ярої – пів тисячі тон, озимого ячменю – 36тисяч тонн, ярого – 53 тисячі тонн, озимого жита – більше пів тисяч тонн, а гороху – 47 тисяч тонн.
Найбільший валовий збір на даний момент у Балаклійському, Барвінківському,  Борівському, Шевченківському та Первомайському районах. Найбільш швидкими темпами працюють аграрії Борівщини, де обмолотили вже 66 % площ, а також Балаклійщини, де 62%, Красноградщини, там 57%, Сахновщинського та Краснокутського районів. Найвища врожайність – у Коломацькому, Дергачівському, Золочівському, Нововодолазькому та Борівському районах.
 
Олександр Нездюр, директор Департаменту агропромислового розвитку Харківської облдержадміністрації
Растения развивались динамично и это касается не только Харьковской области, но и по всей Украине. И сегодня мы как бы в душе радуемся состоянию того, в каком состоянии наши растения. Всходы мы сохранили на 100%, более 94% пшеницы озимой находится в хорошем удовлетворительном состоянии.
Тож, підстав для підвищення цін на хліб немає – розповіли у профільному Департаменті.
 
Олександр Нездюр, директор Департаменту агропромислового розвитку Харківської облдержадміністрації
Я думаю, что в этом году урожай будет достаточно хороший, и я хочу сказать, что нет у нас никаких оснований,  чтобы что-то послужило тому, чтобы резко начали расти цены.
На сьогодні збирання врожаю йде за планом. Голова області Юлія Світлична веде активну роботи із залучення міжнародних партнерів та інвесторів в агропромисловий комплекс. На дипломатичних зустрічах, окрім інших, завжди піднімається питання сільськогосподарських галузей.
 
Олександр Нездюр, директор Департаменту агропромислового розвитку Харківської облдержадміністрації
Будет задействовано около 3 тысяч 200 комбайнов, также планируется привлечение до 200 комбайнов для оказания помощи и нагрузка будет на один комбайн – примерно 211 гектаров, это несколько меньше, чем в прошлом году.  В прошлом году у нас было 240 гектар на одну единицу.
Цьогоріч господарствами області було закуплено 15 нових комбайнів. Забезпечені аграрії Харківщини, за словами директора Департаменту агропромислового розвитку,  і ще однією необхідною складовою для збирання врожаю – паливно-мастильними матеріалами.
 
Анна Почапська