8-й турнір з дзюдо пройшов у Харкові

9 Жовтня 2019

8 турнір з дзюдо пам’яті Володимира Киселя пройшов у Харкові, в приміщені стадіону «Динамо». Близько 100 учасників взяли участь у спортивному змаганні. На турнірі були присутні представники обласної влади, рідні та товариші по службі воїна інтернаціоналіста, на честь якого традиційно на Харківщині збираються юні спортсмени.

Зал легкоатлетичного манежу «Динамо» сьогодні прикрашає портрет Володимира Кисіля – ветерана бойових дій в Афганістані, нагородженого  трьома медалями «За відвагу».  Традиційно восени на його честь на Харківщині проводять змагання з дзюдо. На татамі збираються юні спортсмени з Харківщині та інших регіонів.

Володимир Коваленко, заступник голови  Харківської обласної ради

У цих змаганнях беруть участь не менше 100 учасників і чемпіони світу, серед них – молоді і призери Європи, чемпіони України, на це свято приїжджають і українські чемпіони, тобто така дружня сім’я  федерації дзюдо.

Мати героя, яка щороку приходить на відкриття турніру впевнена, що саме знання бойового мистецтва не раз рятувало життя її сина на війні. 8 років тому, коли чоловіка не стало, був започаткований турнір на честь Володимира Кисіля.

Валентина Кисіль, мати Володимира Кисіля

Он помогал матерям, семьям погибших, инвалидам. Он вывозил их на природу, он беспокоился. Его знали «от мала до велика», и в любое время дня и ночи кто бы ему не позвонил, он шел на помощь. Дома у него доска висит, на «Научной» тоже доска висит в честь его памяти.   106 школа названа в честь его имени. 106 школа Владимира Киселя.

Володимир Кисіль був кандидатом у майстри спорту з дзюдо. Зі школи він почав займатися цим видом спорту. Його вчитель згадує про характер ще майбутнього воїна і про його спортивні досягнення.

Анатолій Алексєєв, зав. кафедрою єдиноборств Харківської державної академії фізичної культури

Во время соревнований проявлялась его напористость. Стремление победить. Наверное, эти первые шаги в дзюдо и дали ему вот такой славный путь. Неся уже службу в армии, он проявил себя как настоящий защитник.

На початку змагань всі учасники турніру отримали напуття – бути  сильними і відважними не тільки на татамі, а й у житті.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Це пам’ять про видатного спортсмена, видатного тренера. І ще один з напрямів патріотичного виховання. Робота обласної адміністрації спрямована, по-перше, на здоровий спосіб життя, все більше і більше охоплення дітей, які займаються спортом, ну і, звичайно, патріотичне виховання. Це завдання Юлії Світличної. Робимо так, щоб більше і більше турнірів, щоб більше і більше молоді було охоплено різноманітними видами позашкільної освіти, в тому числі і спортом.

Обласна влада і надалі сприятиме розвитку турніру пам’яті Володимира Кисіля.

Олена Павличенко, Дмитро Поздняков.