«4 БЛОК» працює у Харкові

«4 БЛОК» працює у Харкові
24 Квітня 2018

У Харкові триває Міжнародний фестиваль екологічного плакату «4 БЛОК». Нинішній фестиваль ювілейний – десятий. Його тема – «Жіночий погляд: Заклик до дії». Вперше в історії фестивалю міжнародне журі складається винятково з жінок. Це дизайнерки з Великобританії, США, Швейцарії, Польщі та, звісно, України.

Фестиваль має відповідні номінації –  «Дія: Мир», «Дія: Любов» та «Дія: Надія». Саме «Дії: Любові» та «Дії: Надії» присвячена експозиція еко-плакату в галереї сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр».

Тут же розмістилася і виставка-супутник «Дія: Голос» – спроба зафіксувати «історію міста в плакатах». Цей мініпроект складається з плакатів не дизайнерських, а створених учасниками і учасницями мітингів та інших публічних акцій останніх років.

Ілля Павлов, співорганізатор фестивалю «4 БЛОК»

«4 БЛОК» поднимает массу вопросов, на которые мы хотим знать ответы.

На виставці представлені понад 800 плакатів, створених дизайнерами та дизайнерками з різних  країн світу.  Фестиваль має декілька програм паралельно. Одна з них – конкурсна.

Марія Норазян, співорганізатор еко-фествиалю «4 БЛОК»

Стараємость привезти зірок світового дизайну у Харків. Щоб молодь студентська і всі охочі могли доторкнутися до дизайну світового.

В основну програму трієнале у цьому році вбудовані події партнерського проекту «Данте фест» – соціального фестивалю, який сьогодні підтримує  благодійний проект «Летючий Дім».

Ірина Сальник, координаторка «Данте фест-2018

Прекрасно почуваємося говоримо про одні самі речі але різними засобами.. гасло – сміливість легше за все на світі.

Лалі Лепартеліані, співорганізаторка «Данте фест-2018»

Так співпало, що є в ці дати «4 БЛОК», ми міркували, що не треба перетягувати мешканців Харкова, а можемо робити щось разом. Разом ми робимо те, що нас об’єднує соціальна тема небайдужості до вразливих людей, до вразливих подій, до взагалі обставин, до простих людей, які не обов’язково з вадами, хворіти або щось. Кожен з нас вразливий в свою міру, і поміркували і вирішили робити разом.

 

А ще у цьому році у рамках еко-фествалю «4 БЛОК» вирішено провести практичний ЕКО-Хакатон. Фествиаль виходить з фази осмислення і переходить до дії.

Ілля Павлов, співорганізатор фестивалю «4 БЛОК»

Это собрание IT-специалистов, дизайнеров, разработчиков, людей с идеями, которые попытаются воплотить в продуктах, которые будут частично цифровыми, частично расположены в физической жизни, и они будут так или иначе касаться жизни людей в городе, вопросов экологии, вопросов разумного потребления, вопросов защиты живой природы.

Олег Векленко розповідає, що фестиваль було засновано у 1991 році до п’ятої річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Але через 28 років вирішили відійти від цієї теми і зосередити увагу на будуванні майбутнього.

Що окрім глобальних питань непокоїть засновника «4 БЛОКУ» сьогодні? Це доля величезної колекції еко-плакатів.

Олег Векленко, засновник фестивалю «4 БЛОК»

Вони лежать – частина в майстерні, частина – в підвалі. Нас запрошують, зараз відкриваються виставки паралельно у Рівному, у Львові, так от запрошують до Франції, у Германію, в Норвегію, в Штатах є частинка нашої колекції.

В рамках проекту «4 блок» до Харкова прибули артисти всесвітньовідомої опери Ла Скала. Завтра, напередодні річниці Чорнобильської трагедії, в оперному театрі нашого міста вони дадуть благодійний концерт. За лаштунками побувала Анна Почапська. Тож, у наступних випусках «Вечірніх новин» ми покажемо найяскравіші моменти цієї культурної події.

Ольга Ситковська, Дмитро Позняков


Speak Your Mind

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>