21 тисяча абітурієнтів на Харківщині складала ЗНО з української мови

21 тисяча абітурієнтів на Харківщині складала ЗНО з української мови
24 Травня 2018

Сьогодні українські абітурієнти здавали ЗНО з української мови. На Харківщині цей тест складала двадцять одна тисяча абітурієнтів. За словами директора регіонального оцінювання якості освіти, явка майбутніх студентів склала дев’яносто сім відсотків.

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

На 13 годину ми мали 12 видалень по Харківській області. 11 – телефони, 1 вирішив скористатись паперовою шпаргалкою, і 10 чоловік знову – станом на 13.00, які запізнились або не принесли потрібні документи.

Приблизно така ж кількість абітурієнтів не потрапила на ЗНО з математики, яке проходило двадцять другого квітня. Олександр Сидоренко зазначив – пунктуальність, дотримання усіх правил та наявність необхідних документів допоможе уникнути проблем і скласти тестування.

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

В Ізюмі хлопчина не віддав телефон. А мама подзвонила – спитати, як справи, і набрала – телефон задзвонив. Ну і все – мамі повідомили, що ЗНО для дитини закінчилось. ЗНО стоїть на чіткому, незаперечному дотриманні процедури, яке визначає справедливість і об’єктивність оцінювання.

Були на ЗНО і нестандартні ситуації. Одна абітурієнтка – каже Олександр Сидоренко – приїхала з окупованої території. На КПП у Майорську у дівчини відібрали усі документи, окрім паспорта. Директорка школи звернулась до регіонального центру оцінювання якості освіти і дівчину допустили до тестів. Були і курйозні випадки. Одна майбутня студентка ледь не народила прямо в аудиторії, де писала тест.

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти. Одна абітурієнтка, яка проходила ЗНО в автотранспортному технікумі, не закінчила роботу – поїхала до пологового. Ми їй дамо змогу пройти ЗНО – потім чи зараз, чи коли дитина виросте. У нас дівчата на роботі кажуть – треба Зношка назвать.

Далі абітурієнти складатимуть іноземну мову. Зокрема, першого червня – англійську. Цей тест цьогоріч має нововведення – аудіювання. ЗНО з англійської проведуть у двадцяти семи школах Харкова.

Анатолій Бабічев, директор Департаменту науки і освіти Харківської облдержадміністрації. Це і написання тестів, і аудіювання – використання пристроїв-програвачів. Нами було виділено певні кошти державної субвенції, губернатор ініціювала направлення їх до Харкова, всі пристрої закуплені.

Правильні відповіді з української мови – зазначив Олександр Сидоренко – опублікують завтра. Відповіді з математики – вже є у доступі. Оцінки з обох тестів у регіональному центрі оцінювання якості освіти обіцяють опублікувати до п’ятнадцятого червня.

Кристина Загребельна, Віктор Сєріков