13-й Міжнародний творчий фестиваль патріотичної пісні «Солдати миру 21-го століття» відбувся у малій залі ХНАТОБу

29 Жовтня 2018

Фестиваль  патріотичної пісні «Солдати миру 21 століття» набирає обертів! Заснований афганською громадою Харківщини, за підтримки обласної адміністрації, цього року творчий фестиваль розширив свої межі.

 Віктор Коваленко, перший заступник голови Харківської обласної ради

Головне те, що нас об’єднує – це любов до своєї землі, любов до своєї родини, любов до того, щоб наша держава була суверенна, щоб на нашій землі були мир і спокій.

Перед початком конкурсу Віктор Коваленко побажав всім учасникам удачі та передав привітання від голови області Юлії Світличної.

Віктор Коваленко, перший заступник голови Харківської обласної ради

Це, дійсно, велика подія для Харківщини. Ми пам’ятаємо, як це все починалося і тоді основа фестиваля була це афганські пісні, це патріотичні пісні. На сьогодні формат його поширюється це і пов’язано з бойовими діями в зоні АТО. І наші бойові побратими – луганці, які побували в зоні АТО.

На сцені всі виконавці зібрались разом. Це творчі колективи та артисти різного віку. 37 учасників цього року подали свої заявки на участь у конкурсі. Це учасники з багатьох міст України, а також з Білорусії та Республіки Молдова, розповідає голова громадської організації «Харківська міська спілка ветеранів Афганістану».

Віктор Борзов, голова ГО «Харківська міська Спілка ветеранів Афганістану»

Номинации – «Индивидуальное исполнение», «Ансамбли», «Творческие исполнители»  сами музыку накладывают на свои произведения. После окончания конкурсной программы жюри определяет по номинациям и в дальнейшем работает дирекция фестиваля, которая определяет, кто же становится обладателями в номинациях.

Ірина Мяч – виконавиця з міста Чугуїв Харківської області. На сцені вона створила образ молодої дівчини, яка так і не дочекалася нареченого з війни.

Ірина Мяч, учасниця конкурсу

Ощущать военные песни очень сложно. Их нужно не ощущать, в них нужно жить. Через каждую песню ты несешь отдельную эмоцию и эту эмоцию ты должен донести до каждого, кто сидит в зале.

За лаштунками у довгих чорних сукнях та класичних костюмах очікує на свою чергу і колектив «Віват». Дівчата та хлопці приїхали з Молдови, з міста Бельци.

Vivat, колектив з Молдови

Естественно, эмоции от содержания самой песни мы испытываем. Тут ничего веселого в событиях того времени нет, и конечно же, эта песня «Ты же выжил, солдат» говорит само за себя. Мы, конечно, радуемся тому, что они живы, но грустим вместе с ними, так как события они пережили весьма и весьма печальные.

Наступного дня, за результатами оцінок журі, відбулося нагородження лауреатів фестивалю за номінаціями та гала-концерт. Програму другого дня відкрив віце-губернатор  Анатолій Бабічев.

Анатолій Бабічев – заступник голови Харківської облдержадміністрації

Я впевнений, що патріотична пісня – це дуже серйозний інструмент у боротьбі за незалежність, за свої права, взагалі за свою країну. Я хочу передати слова вітання від голови Харківської облдержадміністрації Юлії Світличної з побажанням миру, злагоди і, дійсно, перемоги.

Фестиваль був започаткований ще в 2000 році. Декілька років поспіль захід не проводився і у 2016 році його знов відродили. Організатори фестивалю сподіваються, що наступні роки проведення конкурсу зберуть ще більше учасників з різних країн.  

Олена Павличенко, Ольга Сітковська, Дмитро Поздняков, Євген Сєріков.