100-річчя відновлення незалежності Польщі відзначили у Харківському національному педагогічному університеті.

8 Жовтня 2018

100-річчя відновлення незалежності Польщі відзначили у Харківському  національному педагогічному університеті. Обговорили на заході і українсько-польську дружбу та досвід, який наша країна переймає у Польщі у питаннях проведення реформ. На заході побували і наші кореспонденти.

У Харкові відзначили сторіччя відновлення незалежності Польщі. В урочистостях, які пройшли в Харківському національному педагогічному університеті, взяли участь представники облдержадміністрації та Генерального консульства Республіки Польща у Харкові.

Януш Яблонський, Генеральний консул Республіки Польща в Харкові 

«11 листопада 1918 року здійснилася мрія багатьох поколінь поляків – польська держава знову відродилася після поділу 120 років неволі, русифікації та германізації, після великих повстань вільна Польща знову повернулася на карту світу», – написано в постанові нашого парламенту.

Україна має багато спільного з сусідом, перш за все – віковий досвід боротьби за незалежність, тож нашій країні дуже важлива підтримка з боку Польщі.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

 Мені дуже приємно вітати від імені голови Харківської облдержадміністрації зі сторіччям відновлення незалежності. Мені дуже приємно, що саме Польща твердо стоїть на відновленні територіальної цілісності України, що саме Польща підтримала український народ в прагненні європейського шляху розвитку. Мені дуже приємно, що найбільша реформа – децентралізація – відбувається за підтримки польських експертів.

У Харківській області реалізується велика кількість україно-польських проектів у царинах науки, освіти, культури. Зокрема, йдеться про спільну виставу театру імені Шевченка, організацію відпочинку  польських дітей на Харківщині. Це –  лише деякі приклади співробітництва.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Цього року ми, мабуть вперше, Польський консул підтвердить, зустрічали дітей Польщі саме на Харківщині на оздоровленні, це – лише початок, ми і надалі будемо продовжувати.  Активна позиція обласної державної адміністрації і консульства Польщі дає можливість ще більше зрозуміти один одного і працювати на благо незалежності наших країн.

Відзначили свято концертом. Пролунали гімни України,  Польщі та Євросоюзу, а також пісні у виконанні українців польською мовою.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

 Настрій чудовий, дійсно, Україна і Польща дуже схожі, ми разом дуже нелегко боролися за свою незалежність десятиліттями, століттями, і нарешті, вибороли.  Ми побачили, що українці можуть співати польською, поляки поки що не співали, але я думаю, що все попереду, що на День Незалежності України і поляки зможуть заспівати українською мовою.

Учасники урочистостей також вшанували пам’ять Григорія Сковороди, чиє ім’ям носить виш, та поклали квіти до монументу першій вчительці.

Катерина Махова, Дмитро Поздняков.