10 грудня – Всеукраїнський день безоплатної правової допомоги

11 Грудня 2019

10 грудня – Всеукраїнський день безоплатної правової допомоги. На сьогодні кожен українець може звернутися до Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги у Харківській області.

Українська система безоплатної правової допомоги досі молода, перші центри почали працювати у 2013 року. Це стало можливим завдяки певним змінам у законодавстві і сьогодні при будь-якому затриманні поліцейський має відразу зателефонувати до центру і повідомити про подію, а до затриманого має виїхати адвокат не безоплатній основі.

Анатолій Бородавка, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях 

 Ми працюємо цілодобово – 24/7 і надаємо допомогу в кримінальних провадженнях, при затриманні, при захисті за призначенням при проведення процесуальних дій і при засудженні. Це завдання регіонального центру.

Первину правову допомогу можуть отримати всі без виключення громадяни, в першу чергу це консультації з тих чи інших питань.

У міському центрі сьогодні людно. Жінка з чоловіком прийшли проконсультуватися стосовно незаконного звільнення з займаної посади.

Первый вопрос – это невыплата больничного, второй -незаконное сокращение и третий – невыплата зароботной платы. А востанавливаться на работе вы будете? То есть, вы хотите изменить формулировку.

За день тут встигають прийняти до шістдесяти людей.

Лілія Йолкіна, заст. директора Харківського міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги 

За цей рік кількість людей збільшилася, які приходять до нас за допомогою, інформованість збільшується про існування системи і якість послуг сприяє тому, що людей стає більше. Коли ми говоримо про вторинну допомогу, то таку допомогу не всі можуть отримати – малозабезпечені, учасники бойових дій, з інвалідністю.

Більшість з людей, які приходять проконсультуватися з юристами та отримати їх правову допомогу, мають  проблеми у родинних питаннях. Віра Йосипівна прийшла сюди, щоб їй юридично допомогли провести розірвання шлюбу.

Віра Борщова, пенсіонерка 

У мене було таке питання – розлучення, і не таке складне, але для мене складне, бо чоловік був іноземцем і 23 роки я не могла розлучитися. Прийшла і Сергій Володимирович мені допоміг протягом місяця мене розлучили, вот так, чудо. 23 не розлучали, а за місяць розлучили.

Тут говорять, що українці, на жаль, не завжди знають свої права. Тому  90% всіх правових проблем можна було б уникнути, якщо людина спочатку прийшла б і проконсультувалася.

Анатолій Бородавка, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях 

Я маю на увазі договірні відносини і кредитні відносини і укладення спадковості, заповіти. Якщо заздалегідь проконсультуватися, то проблему можна уникнути. Найкращий бій той, що вдалося уникнути.  Більшість людей потребують саме первинної допомоги.

Нагадуємо, що по правову допомогу можна звернутися до регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях за адресою: м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 6 під’їзд, 3 поверх, праве крило, або до Харківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 6 під’їзд, 3 поверх, ліве крило. Тел. (057) 341-65-71, (057) 341-65-72.

Анна Почапська Дмитро Поздняков.